tunel

i

Autor: Karol Stańczak/GZDiZ

Wesprzyj WOŚP i zwiedź zakamarki Tunelu pod Martwą Wisłą!

2022-01-26 10:02

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Urzędnicy przekazali na licytację, z której dochód trafi na pomoc potrzebującym dzieciom, wyjątkową nagrodę. To wycieczka do wnętrza Tunelu pod Martwą Wisłą, której uczestnicy będą mogli zwiedzić zakamarki obiektu na co dzień niedostępne dla mieszkańców.

Przejazd Tunelem pod Martwą Wisłą trwa przeciętnie ok. minuty, jednak wycieczka po obiekcie, wystawiona na licytację przez GZDiZ, potrwa zdecydowanie dłużej. Podczas wycieczki będzie można zwiedzić pomieszczenia, korytarze i sprzęty, których nie sposób dostrzec podczas zwykłego przejazdu samochodem.

Dla osoby, która wygra licytację i przekaże na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy największą kwotę, urzędnicy przygotowali niecodzienną trasę wycieczki. Wiedzie ona przez korytarze i pomieszczenia techniczne znajdujące się pod jezdnią tunelu. Zwycięzca będzie mógł wziąć w tę niezwykłą podróż osoby towarzyszące (w zwiedzaniu może wziąć udział maksymalnie 5 osób).

-Wspólnie zejdziemy do najniżej położonego w Gdańsku miejsca, czyli 35 metrów pod poziom morza. Zobaczymy też z bliska i objaśnimy jak działają agregaty prądotwórcze i wentylatory, odpowiadające za dostarczanie świeżego powietrza do tunelu. Trasa obejmuje także przejście kanałem technicznym pod jezdnią aż do zbiorników przeciwpożarowych, zasilających tunel w wodę. Uczestnicy zwiedzą również Centrum Zarządzania Tunelem, czyli serce całego systemu sterowania obiektu, gdzie czekać będzie pyszna kawa – mówi rzeczniczka GZDiZ, Magdalena Kiljan.

Po wnętrzu Tunelu pod Martwą Wisłą oprowadzą doświadczeni operatorzy, którzy w przystępny sposób objaśnią działanie poszczególnych elementów jego wyposażenia, a także opowiedzą o panujących w obiekcie zasadach bezpieczeństwa. Aukcję, gdzie licytować można zwiedzanie Tunelu pod Martwą Wisłą znajdziecie na portalu allegro.pl.