ZUS

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Składka zwrotna powiązana jest z formą opodatkowania

ZUS

Uwaga na fałszywe wiadomości! Oddział ZUS w Gdańsku ostrzega przed oszustami

2023-05-31 7:34

Oddział ZUS w Gdańsku ostrzega przed fałszywymi SMSami. Wiadomości – rzekomo od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - rozsyłane są tak naprawdę przez oszustów w celu wyłudzenia danych.

Wiadomości SMS o konieczności odebrania świadczenia z ZUS i wejścia w link nie są wysyłane przez Zakład. ZUS nie wysyła do nikogo wiadomości z linkami, nie prosi też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji

- mówi Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Jak dodaje, należy zachować szczególną ostrożność w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza takiej, która zawiera linki. W razie wątpliwości należy skontaktować się z dowolną placówką ZUS. 

"Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji" - podkreśla przedstawiciel Zakładu.

Zaleca też zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Artur Szalpuk bez ogródek o Niemcach po meczu w Spodku