Licytacje

i

Autor: Freepik

Urząd Skarbowy licytuje suknie z zamkniętego salonu. Policja bada sprawę i szuka osób poszkodowanych

2023-02-02 21:43

Są kolejne informacje w sprawie salonu sukien ślubnych, który z dnia na dzień ogłosił że kończy działalność. Wielu klientów nie otrzymało zamówionych kreacji, a dodatkowo ich zadatki przepadły. Sprawą zajmuje się policja, a Urząd Skarbowy licytuje suknie.

Urząd Skarbowy licytuje suknie z salonu

Gdański Urząd Skarbowy wystawił na licytację aż 91 sukni ślubnych. Warto jednak podkreślić, że nie oznacza to wcale że osoby pokrzywdzone odzyskają utracone zadatki.

Jednym z takich środków (odzyskania należności) jest egzekucja posiadanych przez podatnika ruchomości. Uzyskane w drodze licytacji środki pieniężne zostaną przekazana na spłatę należności skarbu państwa. Z uwagi na ograniczenia prawne, nie udzielamy informacji o indywidualnych sprawach.

- mówi st. asp. Sebastian Pakalski z Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku

Licytacje sukni znajdziecie tutaj

Policja bada sprawę 

Równolegle sprawą zajmuje się gdańska policja, do której w tej sprawie zgłosiło się już 30 osób.

Do tej pory osoby zgłaszające wyceniły straty na kwotę około 75 tys. zł Policjanci w tej sprawie prowadzą postępowanie pod kątem oszustwa i ustalają dokładne szczegóły, okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze między innymi przesłuchują świadków, osoby pokrzywdzone. Zachęcamy wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni w tej sprawie, aby zgłaszali się do jednostek policji. 

- mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. 

Za oszustwo właścicielce salonu sukien ślubnych Livia może grozić nawet do 8 lat więzienia. 

Gang narkotykowy rozbity. Zatrzymano 18 osób