Ukryta funkcja zmywarki. Dzięki niej pomieścisz wszystkie naczynia

i

Autor: Wikipedia.org

Ukryta funkcja zmywarki. Dzięki niej łatwo pomieścisz wszystkie naczynia

2022-09-29 10:28

Zmywarka jest domowym sprzętem, dzięki któremu zaoszczędzamy czas i wodę. Posiada też pewną ukrytą funkcją, pozwalającą pomieścić wszystkie naczynia. Zobacz szczegóły!

Zmywarka to niezastąpiony sprzęt domowego użytku w kuchni. Jest wygodny i ekonomiczny. Nie wszyscy z nas wiedzą o tym, że zmywarki posiadają ukryte funkcje, dzięki którym mycie naczyń będzie jeszcze prostsze. Jeden z trików dotyczy mycia wysokich kieliszków po winie. Te na pozór nie jesteśmy w stanie zmieścić się w zmywarce, jednak wystarczy obniżyć jej górny koszyk poprzez dwa uchwyty po bokach. I gotowe!

Taką opcję posiada większość zmywarek, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Zanim wypróbujecie ten trik, sprawdźcie, czy szkło, z którego stworzone są kieliszki, na pewno będą dobre do mycia w zmywarce.

Cam Casey, youtuber, którego obserwuje prawie 6 mln osób, opublikował w social mediach wideo, na którym prezentuje patent z obniżaniem górnej szuflady w zmywarce. Choć trik jest banalny, okazuje się, że wiele osób po prostu o nim nie wiedziało.

"To działa", "ja odkryłam tę funkcję po chyba dwóch latach użytkowania zmywarki. Wcześniej wszystkie kieliszki myłam przez to ręcznie" - komentowali internauci.

Inny trik dotyczy wyjmowania mokrych naczyń ze zmywarki. Czasem po wyłożeniu mają dość specyficzny i niezbyt przyjemny zapach. Niekiedy są wilgotne i nie można ich od razu schować do szafki. Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się prostym patentem na suche naczynia po umyciu w zmywarce.

Wystarczy jedynie użyć ręcznika lub też ściereczki kuchennej. Po zakończonym programie wybraną rzecz trzeba zawiesić na drzwiach do zmywarki i zamknąć ją na 20 minut. W tym czasie materiał wchłonie całą parę i wilgoć, która wcześniej osadzała się na kuchennych akcesoriach.

DIY: naczynia z terakoty.Jak pomalować zwykłe naczynia, by wyglądały na gliniane?