MiG-29 w barwach Polskich Sił Powietrznych

i

Autor: wikipedia

Dowództwo Generalne

Uderzenie fali dźwiękowej samolotu MiG-29! Uszkodzone zostały dachy domów

2024-06-20 14:34

W czwartek (20 czerwca) w okolicach wsi Szaleniec w powiecie malborskim samolot bojowy MiG-29 przekroczył prędkość dźwięku; na skutek uderzenia fali dźwiękowej doszło do uszkodzenia pokryć dachowych w kilku budynkach - przekazało w czwartek Dowództwo Generalne RSZ. Wojsko pokryje koszty związane z naprawą.

O incydencie poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w czwartek po południu na platformie X (Twitterze).

Jak podano wcześniej tego dnia, "w okolicach wsi Szaleniec w powiecie malborskim doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29". "Przed godziną 10.00 w trakcie wykonywania lotu szkolnego na samolocie MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, doszło do przekroczenia prędkości dźwięku podczas lotu na wysokości około 1000 stóp. Na skutek uderzenia fali dźwiękowej doszło do uszkodzenia pokryć dachowych w kilku budynkach" - poinformowało Dowództwo.

Zgodnie z procedurami dalsze czynności prowadzi placówka Żandarmerii Wojskowej w Malborku oraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

"Informujemy, jednocześnie że Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej pokryją wszelkie koszty związane z naprawą uszkodzonych budynków dochowując najwyższej staranności, aby przywrócić stan sprzed zdarzenia" - podkreśla Dowództwo Generalne.

Najtrudniejsze pytania z "Postaw na milion". Jesteś lepszy od uczestników?

Pytanie 1 z 10
Najdłuższe na świecie systemy metra mają chińskie miasta Szanghaj i Pekin. Poza Chinami najdłuższe metro jest w:
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - dr Barbara Brodzińska-Mirowska
Listen on Spreaker.