Miejsca w Trójmieście

Tu fotki na Instagramie robią się same! TOP 10 miejsc na wiosenny spacer w Trójmieście

2024-03-31 14:21

Mamy kalendarzową wiosnę. I choć pogoda często na to nie wskazuje, oficjalnie możemy przyznać, że w końcu jest. Aby polepszyć sobie samopoczucie warto wybrać się na długi spacer. Wybraliśmy miejsca w Trójmieście, które swoim urokiem sprawią, że nie będziesz chciał wracać do domu.

Nie ma jeden daty rozpoczęcia wiosny. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosenne, co przypada na 20 marca 2024 roku.  Tego dnia pierwszy dzień wiosny przypadł ostatni raz w 2011 roku. Kolejne, aż do 2043 roku będą przypadać wyłącznie 20 marca, a od 2044 roku – 19 albo 20 marca.

Podczas wiosny astronomicznej, pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dzień jest dłuższy, noc krótsza, a temperatura powietrza wiosną rzadko spada poniżej 0 °C. To też czas kwitnienia przebiśniegów i krokusów. Wiosna kalendarzowa i meteorologiczna zaczyna się już 1 marca.

Nasze TOP 10 miejsc na wiosenny spacer!

Chcesz się wybrać na wiosenny spacer, ale nie masz pomysłu? My przygotowaliśmy miejsca, w których jest spokojnie i przyjemnie. Sprawdź w naszej galerii!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Jelenie walczą w Kosakowie