Z kogo się śmiejecie? Z Trójmiasta się śmiejecie! Ten skecz zrozumieją tylko tutejsi

i

Autor: Kabaret Pomoże/Youtube screenshot

kabaret

Trójmiasto zaatakowane przez kaszubskie siły nieprzyjaciela. Ten skecz zrozumieją tylko mieszkańcy Pomorza

2024-06-25 15:04

Gdańsk, Sopot i Gdynia zostały zaatakowane przez kaszubskie siły nieprzyjaciela. Jak radzą sobie z oblężeniem i czy wychodzą z niego zwycięsko? Spokojnie, to tylko scenariusz najnowszego skeczu Kabaretu Pomoże. Komicy kolejny raz wzięli na warsztat przywary Trójmiasta. Mieszkańcy Pomorza złapią zabawne aluzje w lot!

Gdańsk, Gdynia i Sopot bronią się korkami na drogach

Znana na Pomorzu trójka komików – Marta Mucha, Jakub Suchecki i Radosław Zulm ponownie postanowili w humorystyczny sposób skomentować specyfikę codziennego życia mieszkańców Trójmiasta. Widać, że znają temat od podszewki. Komicy uwypuklają w nim znane nam wszystkim, również z lokalnych mediów, istniejące od lat nieporozumienia, jak choćby niekończący się spór o to gdzie ostatecznie znajduje się stolica Kaszub (Gdańsk czy Kościerzyna), czy problem z wszechobecnymi dzikami w Gdyni. Na co dzień denerwują, tu bawią do łez. 

Rzecz jasna, nie mogło zabraknąć znanego wszystkim kierowcom problemu niekończących się korków, opadającej kładki na Motławie, niewzruszonego Zieleniaka czy „wiecznego” remontu na Karwinach. Kabaret nie zapomniał również o flagowych trójmiejskich wydarzeniach, takich jak Open’er czy łatce Sopotu, jako trójmiejskiej imprezowni.

Słowem, nic z czym na pierwszy rzut oka kojarzy się z Trójmiastem, nie zostało przez trójkę komików pominięte. To, co na co dzień spędza nam sen z powiek, tu zostało sprowadzone do żartu, który nieco spuszcza powietrze z wszystkich wypunktowanych trójmiejskich bolączek. Włączmy go zatem na poprawę humoru, od razu jak wyjedziemy z korka na Spacerowej w piątkowe popołudnie!

Skecz, póki co, można oglądać na platformie YouTube. Występy Kabaretu Pomoże ruszają dopiero od września.

GALERIA: Wakacyjna mapa Polski. Te miejscowości wybierają Polacy

Jak dobrze znasz Trójmiasto?

Pytanie 1 z 5
Jaka jest największa dzielnica w Trójmieście pod względem liczby mieszkańców?
Pomorskie. Gdańskie Juwenalia 2024