Upał

i

Autor: geralt/Pixabay/cc0 W upalne dni warto unikać słońca i dbać o nawodnienie

Trójmiasto: Słupki rtęci wystrzelą w górę! IMGW ostrzega przed upałami

2021-06-29 13:18

Ostrzeżenia pogodowe dla Trójmiasta i okolic! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dla niemal całego obszaru województwa pomorskiego. W komunikacie czytamy o upałach sięgających nawet 31 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia IMGW dla niemal całego obszaru województwa pomorskiego, w tym również Trójmiasta, obowiązywać mają od godziny 11:00 we wtorek (29 czerwca) do 20:00 w środę (30 czerwca).

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 do 31 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna w nocy od 15 do 17 stopni - informują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W dalszej części tygodnia na Pomorzu możliwe są gwałtowne burze.

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne"

- informuje IMGW.

Eksperci jednocześnie przypominają, że w trakcie upału należy ograniczyć przebywanie na pełnym słońcu; pić dużo niegazowanej wody; bez potrzeby nie wychodzić z domu; nosić nakrycie głowy; stosować kremy z filtrem, unikać wysiłku fizycznego i alkoholu oraz nie zostawiać w autach dzieci i zwierząt.

Sonda
Czy planujesz zakup wentylatora?
Nadciąga fala tropikalnych upałów