TOTALNY ARMAGEDON nad Polską. Wichury, śnieżyce i burze jednocześnie!

i

Autor: Twitter: Obserwatorzy.info

TOTALNY ARMAGEDON nad Polską. Wichury, śnieżyce i burze jednocześnie! [WIDEO]

2022-01-17 8:37

W całej Polsce panują bardzo trudne warunki atmosferyczne. Silny wiatr, śnieżyce oraz burze wystąpiły m.in. na Pomorzu. Tam strażacy od wczorajszego wieczora mają ręce pełne roboty — związanej głównie z usuwaniem powalonych na drogi drzew.

W niedzielę synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całej Polski. Fatalna pogoda daje się we znaki od wczorajszego wieczora m.in. mieszkańcom Pomorza.

— Miejscami na wybrzeżu i w rejonie Zatoki Gdańskiej pojawiły się burze, w czasie których spodziewane jest nasilenie się prędkości wiatru. Burzom towarzyszą opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej, okresami o natężeniu umiarkowanym, co może spowodować ograniczenie widzialności do 1000 metrów i poniżej. Burze dość szybko przemieszczać się będą z północy na południe województwa. W ciągu najbliższych godzin nadal prognozowane są silne porywy wiatru dochodzące do 100 km/h, a w czasie burzy i na wybrzeżu, do 110 km/h — czytamy najnowszym w komunikacie IMGW.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Silny wiatr połączony ze śnieżycą i deszczem spowodowały w województwie pomorskim wiele utrudnień. — Od niedzielnego wieczora straż pożarna na Pomorzu wyjeżdżała około 150 razy. W poniedziałek po godz. 7 prowadziła ponad 70 interwencji, które były związane ze skutkami załamania pogodowego. Strażacy najczęściej usuwali z dróg powalone drzewa i odłamane gałęzie, ale też przemieszczające się na wietrze elementy elewacji, które mogły stwarzać niebezpieczeństwo dla przechodniów i kierowców — informuje Dziennik Bałtycki.

W Trójmieście zerwana została sieć trakcyjna, co spowodowało opóźnienia w kursowaniu kolejek SKM. Ponadto z powodu porywistego wiatru ze względów bezpieczeństwa zamknięte zostały cmentarze komunalne w Gdańsku. Nie można wejść również na teren Parku Oliwskiego.

Wichura szaleje także m.in. na Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu. O szczegółach przeczytasz TUTAJ:

Wichura szaleje na Warmii i Mazurach. Dwie osoby poszkodowane, ponad sto interwencji straży pożarnej [FOTO]

Burza śnieżna nad Warszawą 17.01. Białe zimno dopadło stolicę! Te dzielnice padły ofiarą [FOTO]

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl