Wakacje 2024 w Pucku. Jakie gwiazdy pojawią się na zielnej plaży?

i

Autor: Miasto Puck/facebook

wakacje

Tajemnicze miejsce na mapie Pomorza. Burmistrz: "Przyjeżdżają tu przypadkiem i zostają na dłużej"

2024-07-17 20:25

Mimo, że nie narzekają na brak turystów, to często zdarza się, że wiele osób nie wie o istnieniu tej miejscowości. Znajduje się na trasie nad morze i, jak zaznacza sama burmistrz, turyści odkrywają ją... przypadkiem! Dlaczego warto przyjechać do Pucka także celowo?

Puck. Tu turyści bywają przejazdem, a później nie chcą wyjeżdżać

Trasa na Półwysep Helski bywa długa i męcząca. Bywa, że po drodze trzeba się zatrzymać, rozprostować nogi czy po prostu zatankować. Powodów, żeby wjechać do tej miejscowości na Pomorzu jest wiele, ale jak zaznacza sama burmistrz - często dzieje się to z przypadku!

Puck to nie zawsze dla turystów miejsce docelowe. Wybierane jest często... z przypadku. Wielokrotnie słyszę, że jak już raz tu przyjechali, to co sezon chcą wracać.

- mówi w rozmowie z nami Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. 

Jak od niej usłyszeliśmy, przyjezdni są zaskoczeni kameralnym nastrojem i widzą w tym miejscu wiele atrakcji dla siebie, rodziny i najbliższych. 

Miasto zaślubione morzu. Co warto zobaczyć w Pucku? 

Puck jest niewielką, malowniczą miejscowością na Pomorzu, w której mieszka niespełna 11 tysięcy mieszkańców (dane z 2022 roku). Nazwa miasta jest pochodzi od nazwy rzeki Płutnicy, którą zapisywano m.in. jako Pulnitza, Putnicza, Plutnica. Jeszcze kilka lat temu nie można było powiedzieć o nim jako o mieście turystycznym, ale z roku na rok w tym temacie wiele się zmienia. 

Wiele osób może kojarzyć to miasto za sprawą daty 10 lutego 1920. Wtedy odbyły się tu tzw. zaślubiny Polski z morzem z udziałem generała Hallera. 1 lipca 1920 w Pucku utworzona została także Baza Lotnictwa Morskiego – pierwsza jednostka polskiego lotnictwa morskiego. 

Charakteryzuje się leczniczymi wpływami klimatu morskiego, czystą wodą, czystym- przesączonym zapachem jodu powietrzem, a także piaszczystą plażą z strzeżonymi kąpieliskami. Nie ulega wątpliwości ,że ten fakt sprzyja spędzaniu latem czasu wolnego na słonecznej plaży, bezpiecznym kąpielisku, a dla wszystkich chcących odpocząć, zregenerować siły jest to wspaniały i wymarzony wypoczynek.

- opisują władze miasta. 

Miasto zaślubione morzu. Co warto zobaczyć w Pucku? [GALERIA]

Jak dobrze znasz język kaszubski? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy się dogadasz!

Pytanie 1 z 10
Jak mówi się na kobietę po kaszubsku?
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"
Listen on Spreaker.