Technikalia

i

Autor: gdansk.pl

Technikalia 2022 w tym tygodniu! Masa atrakcji nie tylko dla studentów

2022-05-18 18:00

Koncerty, konkursy, foodtrucki i przede wszystkim... dobra zabawa! Taki jest plan tegorocznych Technikaliów, które rozpoczną się jutro i potrwają dwa dni. Impreza odbędzie się na terenie camper parku Politechniki Gdańskiej przy ulicy Towarowej we Wrzeszczu.

- Technikalia to największy festiwal studentów Politechniki Gdańskiej. Jest to głównie festiwal muzyczny, także w czwartek na koncertach zagrają między innymi Wac Toja, Trill Pem, Alberto czy PlanBe. Natomiast w piątek odbędą się koncerty zespołów studenckich - mówi Jędrzej Niemiera, główny koordynator wydarzenia.

- Są to lokalne zespoły, z którymi bardzo często współpracujemy, robimy z nimi wspólne eventy na terenie uczelni. Wystąpią między innymi Red Lust, Silvertalale Fox, ale również wpada do nas Adam Kalinowski - dodaje Kacper Kulikowski, wiceprzewodniczący Samorządu Studentów PG ds. kultury i sportu.

Technikalia to nie tylko muzyka, w strefie gastro oprócz foodtrucków, na uczestników czekać będzie grill. - W czwartek będzie tzw. politechniczna integracja wydziałów i organizacji, czyli będzie po prostu mnóstwo gier integracyjnych zorganizowanych przez różne oddziały naszego Samorządu, jak i innych organizacji studenckich. Zaś w piątek będą atrakcje w stylu dmuchany pałac czy byk rodeo - informuje Niemiera.

- Zapewniliśmy naszym studentom godziny rektorskie, żeby mogli przyjść na spokojnie, w czwartek od 16:00, a w piątek nawet od 14:00 - tłumaczy Kulikowski.

Po wszystkim odbędzie się after party w Akademickim Klubie Kwadratowa. Wstęp na Technikalia jest bezpłatny. Zarówno dla studentów jak i osób spoza uczelni.