Największe dzielnice miasta

Te dzielnice w Gdańsku są największe. Zobacz, na którym miejscu znajduje się twoja! [GALERIA]

W Gdańsku mieszka prawie pół miliona osób, dzielnic jest 35. Która z nich jest największa? W naszej galerii prezentujemy liczbę mieszkańców każdej z nich.

Gdańsk jest szóstym co do wielkości miastem w Polsce pod względem ludności. Tuż przednim plasują się takie miasta jak: Poznań, łódź, Wrocław, Kraków i oczywiście Warszawa. Jeśli chodzi o Pomorze, jest największym miastem. Drugim co do wielkości w naszym województwie jest Gdynia (w rankingu ogólnopolskim zajmuje ona 13. miejsce).

Jak wygląda Gdańsk w liczbach? W mieście mieszka 486 492 osób, wśród nich jest 10 438 cudzoziemców zarejestrowanych na pobyt stały lub czasowy. W 2022 roku urodziło się ponad 4600 dzieci i zawarto 2429 małżeństw. Prawie 60 proc. mieszkańców jest w wieku produkcyjnym.

Największe dzielnice Gdańska

W Gdańsku są 34 dzielnice. Gdzie mieszka najwięcej osób? Sprawdziliśmy, które dzielnice są największe! Zobacz w naszej galerii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Nowe pociągi w Trójmieście. IMPULSY na trasie