Nowalijki polecają się na wiosnę!
Kto wraz z pierwszymi przebłyskami wiosennego słońca nie zatęsknił do świeżych warzyw i owoców? I choć te marcowe i kwietniowe pochodzą w dużej mierze spod folii, to i tak smakują wyśmienicie. Właśnie na takie nowalijki z niecierpliwością czekają mieszkańcy kilku dzielnic Gdańska.
Ryneczek w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe działać będzie w każdą sobotę w okresie od 23 marca do 29 czerwca i od 31 sierpnia do 28 października w godzinach 9.00-13.00.
Pomysły na wielkanocne sałatki [Galeria]:
Dzielnicowe ryneczki to nie tylko miejsce, gdzie mieszkańcy mogą wygodnie kupić zdrowe i ekologiczne produkty. Ta inicjatywa jest cenna również dlatego, że aktywizuje i integruje lokalną społeczność. Z drugiej strony to przykład działań doskonale wpisujących się w strategię Komisji Europejskiej „Od pola do stołu”. Realizując ideę skrócenia łańcucha dostaw żywności, dają one mieszkańcom Gdańska możliwość dokonania zakupów bezpośrednio od rolnika - producenta, co pozwala na otrzymanie towarów świeżych, z gwarancją jakości i autentyczności.
- podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Piecki-Migowo - wielka reaktywacja!
Ryneczek Piecki-Migowo po raz pierwszy ruszył we wrześniu ubiegłego roku. Cieszył się ogromnym powodzeniem, dlatego po zimowej przerwie, zostaje reaktywowany. Stoiska stanąć mają na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego. Świeże produkty będzie można kupować w każdą sobotę w godzinach 9.00-13.00, od 23 marca do 29 czerwca i od 31 sierpnia do 28 października.
Przy tym ryneczku organizowane będą ponownie Pchle Targi.
Ryneczek w dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce
Dzielnica Orunia-św. Wojciech-Lipce nie odstaje od reszty. Tu również można zaopatrzyć się w świeże warzywa, owoce i regionalne produkty.
Polecany artykuł:
Jaki asortyment króluje na lokalnych ryneczkach?
Zarówno w Pieckach - Migowie, jak i na Oruni Górnej - Gdańsku Południu, stanie po 10 kramów. Jeden kram przeznaczony będzie dla jednego rolnika. W przypadku Piecek - Migowa przy stoiskach pojawią się zarówno rolnicy, którzy handlowali w ubiegłym roku, jak i nowe osoby. Pojawi się też rolnik z własnym pojazdem z lodówką, który oferować będzie produkty mleczarskie. Przy stoiskach handlować będą przede wszystkim lokalni trójmiejscy rolnicy oraz z sąsiednich gmin. Pojawią się też osoby z Grudziądza, zajmujące się uprawą pomidorów.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: [email protected].