Żywność i zwierzęta żywe

i

Autor: pixabay.com

Święta godne, nie głodne. Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności

2022-11-24 14:32

Święta godne, nie głodne. Pod takim hasłem już w piątek, 25 listopada w całej Polsce rozpocznie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Zebrane w ten sposób jedzenie trafi do osób najuboższych jeszcze przed wigilią. W Trójmieście - akcja odbywać się będzie w ponad sześćdziesięciu sklepach.

Jak co roku, Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórkę, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W wybranych sklepach największych sieci handlowych w całej Polsce staną specjalne kosze, do których będzie można przekazać produkty z długim terminem przydatności.

- Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności przekazywać można artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy przyprawy - mówi Łukasz Jaroń z Banku Żywności w Gdańsku.

W tym roku, w związku z sytuacją gospodarczą i wojną na Ukrainie, potrzeby są jeszcze większe.

- Podwyżki najsilniej odczuwają osoby najuboższe; seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny wielodzietne. Do dziesiątek tysięcy takich właśnie osób regularnie trafia wsparcie Banków Żywności. Jednak bez hojności darczyńców nie możemy trafić z pomocą do wszystkich, którzy jej potrzebują - dodaje Jaroń.

Podobnie jak w ubiegłych latach, akcję można wesprzeć także online. Darowizny wpłacamy za pośrednictwem strony www.zbiorkazywnosci.pl.