Haffnera w Sopocie wizualizacje

i

Autor: mat.prasowe

inwestycje

Sopot zmieni się nie do poznania! Inwestor zapowiedział swoje plany i rozpoczyna budowę

Czteropiętrowe apartamentowce staną przy ulicy Haffnera w Sopocie. Inwestor zapowiedział swoje plany i rozpoczyna budowę czteropiętrowych budynków. Jest dokładne umowa i plan za realizację.

Teraz wygląda jak największa w mieście piaskownica: to tylko piasek i zaniedbany teren od lat. W końcu się zmieni, bo inwestor zapowiedział niedługie zmiany w tym miejscu. Chodzi o ulicę Haffnera w Sopocie, gdzie mają stanąć dwa czteropiętrowe apartamentowce.  

Haffnera Residence Sopot

Haffnera Residence to już trzeci projekt Cordii w Trójmieście i zarazem druga sopocka inwestycja z segmentu premium. Budowa dwóch 4-piętrowych apartamentowców według projektu renomowanej, lokalnej pracowni KWADRAT rozpocznie się w I kwartale 2024 r. Podpisano właśnie umowę na dwa zadania.

Równolegle, u zbiegu ul. Haffnera i al. Niepodległości, powstanie budynek hotelowy sieci Q Hotel. Oba projekty zrealizuje firma Bauhaus – generalny wykonawca, z którym Cordia Polska i Q Hotel właśnie podpisały niezależne umowy.

Podpisując umowę na generalne wykonawstwo zależało nam na wyborze takiej firmy, która będzie w stanie sprawnie poprowadzić obie budowy równolegle. Bliskość obu inwestycji była dodatkowym argumentem za tym, żeby była to jedna firma wykonawcza – mówi Tomasz Łapiński, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska. – Relacje pomiędzy Cordią a Q Hotel opierają się na dużym zaufaniu, ponadto wspólnie wybraliśmy firmę Bauhaus. Mimo, że są to odrębne projekty, to każdej ze stron zależy, aby swoją inwestycję zrealizować w założonym harmonogramie, przy zachowaniu wysokiej jakości wykonawstwa. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo prestiżową mamy lokalizację, są to kluczowe inwestycje w naszych portfelach i będą one realizowane nie tylko z najwyższą starannością ale również – jeżeli tylko zaszłaby taka potrzeba – przy wzajemnym wsparciu w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, bo obu inwestorom zależy na tym aby inwestycje te zostały zrealizowane równolegle, tak aby zarówno klienci hotelu jak i nasi mieszkańcy mogli w pełni cieszyć się dobrze zagospodarowanym otoczeniem i wspaniałym sąsiedztwem – dodaje

Co budują przy Haffnera w Sopocie?

Przy ulicy Haffnera, jednej z najbardziej prestiżowych ulic Sopotu powstaje nowa inwestycja. Budowane są dwa apartamentowce. Każdy będzie liczył po cztery piętra, a w sumie znajdą się w nich 133 lokale o różnym przeznaczeniu o powierzchniach od 28 do 190 mkw. Przyszłych właścicieli od najbliższej plaży będzie dzieliło 5 minut spaceru przez niedawno zrewitalizowany Park Północny. Z osiedla można też łatwo dotrzeć do saun na plaży (700 m), kortów tenisowych (600 m), a także deptaku Bohaterów Monte Cassino i słynnego molo w Sopocie (1,5 km). Haffnera Residence swoją nazwę zawdzięcza Jerzemu Haffnerowi, jednemu z ojców-założycieli Sopotu, lekarzowi, który w XIX w. założył tu kąpielisko i wybudował dom kuracyjny.

Miasta położone na wybrzeżu stają się coraz popularniejszą lokalizacją inwestycyjną. Od kilku lat obserwujemy rosnący popyt na lokale blisko morza, które gwarantują wysoką stopę zwrotu. Haffnera Residence to wyjątkowy projekt łączący te cechy – jedyna inwestycja w Sopocie w standardzie premium, położona na działce tak blisko morza. Została zaprojektowana z myślą o ludziach, poszukujących ochrony kapitału poprzez nieruchomość w prestiżowej nadmorskiej lokalizacji. Przyjazne dla pracy zdalnej otoczenie inwestycji oraz dogodne połączenia Sopotu z dużymi miastami sprawiają, że jest to idealne miejsce na pobyt stały. To wszystko w połączeniu z unikatowym projektem lokalnej pracowni architektonicznej sprawia, że Haffnera Residence to niezwykle atrakcyjna propozycja zarówno dla inwestorów, jak też osób poszukujących apartamentu na własne potrzeby.

- mówi Tomasz Łapiński, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Projekt Haffnera Residence jest zlokalizowany na terenie strefy ochrony otoczenia zabytkowego zespołu krajobrazowego Sopotu i w strefie ochrony uzdrowiskowej Uzdrowiska Sopot. Budynki wpisano w otaczającą zieleń, wykorzystując m.in. szklane balustrady balkonów i loggii oraz panoramiczne okna. Apartamenty na ostatnich kondygnacjach, wyróżniające się wysokością – aż 2,98 m, posiadają także własne wyjścia na prywatne tarasy na dachu. Lokale na parterze mają natomiast dostęp do ogródków.

W nazwie osiedla Haffnera Residence został upamiętniony Jan Jerzy Haffner, lekarz, który w XIX wieku rozsławił Sopot dzięki założonemu tu domowi kuracyjnemu i kąpielisku.

Inwestor zapowiada, ze to projekt premium nie tylko ze względu na lokalizację, ale też wnętrze. Haffnera Residence otworzą drzwi wejściowe z wysokim, dekoracyjnym portalem. Wewnątrz oczywiście windy, ale też duże rowerownie, monitoring, ochrona i wideodomofony. Część lokali została przygotowana do montażu klimatyzacji, a wszystkie miejsca parkingowe w podziemnym garażu oferują możliwość ładowania aut elektrycznych.

Na terenie inwestycji znajduje się też sporo zieleni niskiej i wysokiej – w tym cenny starodrzew złożony z m.in. klonów, jesionów, dębów i wierzb. Zaplanowano też liczne nowe nasadzenia. Po zakończeniu budowy pojawią się tu kolejne drzewa, krzewy, byliny, pnącza i trawy. Dodatkowo przy samej ulicy Haffnera rośnie 80 ze 100 lip, które Cordia posadziła w Sopocie w 2022 roku w ramach akcji zazieleniania miasta.

Cordia jest jedną z największych grup deweloperskich i inwestycyjnych na rynku nieruchomości mieszkaniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest silną i dobrze znaną marką obecną w średnim i średnio-wysokim sektorze rynku sprzedaży na Węgrzech, w Polsce i Rumunii, realizuje także dwa projekty pilotażowe w Hiszpanii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Nowe pociągi w Trójmieście. IMPULSY na trasie