Sopot: W mieście stanął paczkomat zasilany energią słoneczną!

i

Autor: portalspozywczy.pl

Sopot: W mieście stanął paczkomat zasilany energią słoneczną!

2021-08-16 12:31

InPost uruchomiał trzynastotysięczny paczkomat. Stanął w Sopocie i jest w pełni autonomiczny. Został wyposażony w panele fotowoltaiczne i działa w oparciu o zasilanie słoneczne.

jak czytamy na portalu rynekinfrastruktury.pl, podobne urządzenia będą instalowane w miastach w ramach programu „Green City”. Do tej pory dołączyły do niego Łódź, Kraków, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, a przed końcem roku program ma objąć jeszcze kilkadziesiąt miast w Polsce.

"Zainteresowanie dostawami przesyłek dla e-commerce rośnie skokowo, szybciej niż jakiekolwiek prognozy. Podobnie, jak wymagania konsumentów w tym zakresie – chcą odbierać paczki wygodnie, blisko i o dowolnej godzinie. Nie chcą się czuć ograniczani i nie chcą długo czekać na swoje zakupy"

– mówi Rafał Brzoska, prezes InPost i dodaje, że firma  jako pierwsza w Polsce instaluje w pełni autonomiczne maszyny z panelami fotowoltaicznymi.

Do końca roku programem "Green City" mają zostać objęte kolejne miasta w Polsce. Pojawiły się już informacje, że niebawem w Sopocie będzie 20 paczkomatów.

Fest Festival 2021 - wielkie gwiazdy i ich hity! 4 dni muzycznego szaleństwa