policja

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

kryminalne

Śmierć noworodka i młodej kobiety w Gdańsku. Są wyniki sekcji zwłok. Kobieta ukrywała ciążę

2023-05-19 7:12

W jednym w mieszkań w Gdańsku znaleziono zwłoki 22-latki i jej dziecka. Policjanci ciało noworodka znaleźli w pralce. Prokuratura poinformowała o wynikach sekcji zwłok. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta ukrywała ciążę przed bliskimi.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk w czwartek (18 maja) przekazała, że śledczy otrzymali wstępne wyniki sekcji zwłok 22-letniej kobiety oraz noworodka, których ciała znaleziono w gdańskim mieszkaniu we wtorek (16 maja) wieczorem.

Biegły orzekł, że kobieta była po świeżo odbytym porodzie, a bezpośrednią przyczyną zgonu było wykrwawienie związane z porodem odbytym w warunkach domowych. W przypadku noworodka płci męskiej przyczyną były rozległe obrażenia w obrębie głowy 

- dodała prokurator Wawryniuk.

Tragedia w Gdańsku. Ciało kobiety i jej dziecka znaleziono w mieszkaniu 

Śledztwo w sprawie śmierci kobiety i noworodka prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w kierunku dzieciobójstwa. Na tym etapie postępowania śledczy wykluczają, że w mieszkaniu podczas porodu mogły być inne osoby. Z ustaleń prokuratury wynika, że 22-letnia kobieta fakt zajścia w ciążę ukrywała przed bliskimi.

22-latka ukrywała ciążę przed rodziną

Ciało młodej kobiety i noworodka (chłopca) odkryto w jednym z mieszkań w Gdańsku we wtorek wieczorem. Zwłoki znalazł partner kobiety. Ciało noworodka funkcjonariusze znaleźli w pralce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Tajemnicza śmierć Pauliny A. Sprawa znowu będzie rozpatrywana przez sąd