Kiedy na grzyby?

i

Autor: Michal Jarmoluk / Pixabay Kalendarz grzybiarza 2022 przygotowany przez GIS podpowiada, kiedy najlepiej wybrać się na grzyby

Sezon na grzyby 2021: Które grzyby trujące są podobne do jadalnych?

2021-09-01 11:42

W Polsce zbieranie grzybów traktuje się niemal jak sport narodowy, ale pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności, co roku służby ratunkowe mają pełne ręce roboty, gdy do lasów ruszają kolejni śmiałkowie, którzy wybierają śmiertelnie niebezpieczne gatunki powodujące poważne zatrucia pokarmowe. Które grzyby trujące są podobne do jadalnych?

Sezon na grzyby 2021: Które grzyby trujące są podobne do jadalnych?

Sos z odrobiną śmietany, zupa grzybowa, jajecznica z kurkami, smażone kanie - to tylko ułamek pysznych potraw, które możemy przyrządzić z leśnych grzybów. Sezon na grzybobranie trwa, chętnych by je zbierać nie brakuje, jednak nie wszyscy znają poszczególne gatunki grzybów.

Które grzyby trujące są podobne do jadalnych? To pytanie zadaje sobie wielu nie tylko początkujących grzybiarzy, ale i tych doświadczonych. Jeśli wybieramy się na grzyby, warto zainstalować specjalne aplikacje pozwalające nam na prawidłowe rozpoznanie grzybów lub mieć ze sobą atlas grzybów.

ZOBACZ też nasza galerię i zanim wybierzesz się na grzybobranie - zobacz jakie "pułapki" mogą na ciebie czekać!

Jak odróżnić grzyby trujące od jadalnych - prawdy i mity