Trwają szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

i

Autor: fot. Shuttersock Trwają szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Ruszyły szczepienia dzieci przeciwko COVID-19. Dzieci: „To nic nie boli!”

2021-12-16 11:10

Teraz czas na najmłodszych! W czwartek całej Polsce rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat przeciwko COVID-19. W Trójmieście - zainteresowanie szczepieniami jest bardzo duże. A jak podkreślają dzieci - to zupełnie nie boli!

– Naklejki „dzielny pacjent” dotarły już do wszystkich punktów, w których będziemy od dziś szczepić dzieci – mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich. – Zainteresowanie szczepieniem jest bardzo duże. Dziś w punkcie przy Szpitalu Zakaźnym zaszczepimy 60 maluchów, w Ergo Arenie będzie to ponad 300 dzieci. Tak naprawdę, do końca roku nasz terminarz jest pełen – mówi rzecznika.

E-skierowania na szczepienia wystawiane są automatycznie. Rejestracja możliwa jest natomiast poprzez infolinie 989 lub stronę www.pacjent.gov.pl.  

– Wszystko odbywa się bardzo sprawnie. Wypełniliśmy formularz, teraz spotkanie z lekarzem, a potem szczepienie. Po wszystkim pójdziemy na lody – mówi jedna z mam, która na szczepienie zabrała 10-letniego syna i 6-letnią córkę. – My pójdziemy na taki szalony plac zabaw. Córka jest dzielna, a my od dłuższego czasu rozmawiamy z nią o tym jak szczepienie jest ważne – dodaje inna z kobiet.

Schemat szczepienia dzieci jest dwudawkowy przy zachowaniu odstępu co najmniej 21 dni między dawkami. Resort zdrowia rekomenduje, by bez nieuzasadnionego powodu nie wydłużać odstępów pomiędzy dawkami.