Długie Pobrzeże

i

Autor: Gdańsk.pl

Rozpoczyna się kolejny etap remontu Długiego Pobrzeża. Będą utrudnienia

2023-02-07 21:38

Rozpoczyna się kolejny etap remontu Długiego Pobrzeża. Tym razem obejmie on odcinek od Żurawia do Bramy Straganiarskiej. Na tej wysokości przejście dla wszystkich spacerowiczów zostanie zawężone.

Utrudnienia dla pieszych 

Rozpoczyna się kolejny etap remontu Długiego Pobrzeża. Tym razem prace przeniosą się na odcinek od Żurawia do Bramy Straganiarskiej. Obecnie na miejscu ustawiane jest ogrodzenie i dojdzie do zwężenia tego odcinka. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podaje, że jest to niezbędne do tego, aby wykonawca prac mógł rozpocząć roboty rozbiórkowe, a następnie montaż ścianki szczelnej. Do końca trwania remontu mają to być jedyne utrudnienia, jakie spotkają pieszych. Warto jednak zaznaczyć, że z zawężeniem przejścia na odcinku Żuraw-Brama Straganiarska spacerowicze będą musieli zmagać się aż do lutego 2024 (termin końca remontu)

Prace bez opóźnień

Wielu ekspertów, włączając w to wykonawców remontu od samego początku podkreślało, że remont Długiego Pobrzeża to bardzo skomplikowana operacja, w której łatwo będzie o poślizgnięcia. Jak się okazuje, do tej pory wszystkie etapy robót odbywają się zgodnie z harmonogramem, a co za tym idzie, realnym terminem na ukończenie prac w tym miejscu jest luty 2024 roku. Do tej pory udało się już między innymi zinwentaryzować teren i budynki znajdujące się w sąsiedztwie Długiego Pobrzeża. Ponadto dno rzeki zostało oczyszczone z odpadów komunalnych i zostały wykonane prace rozbiórkowe

Rusza budowa czwartego kręgu Opery Nova w Bydgoszczy