Retro parada na Dolnym Mieście w tę sobotę. W programie spacery, warsztaty, konkursy, wystawy i wiele więcej

i

Autor: gdansk.pl

Retro parada na Dolnym Mieście w tę sobotę. W programie spacery, warsztaty, konkursy, wystawy i wiele więcej

2021-08-27 10:10

Jak co roku Dolne Miasto stanie się miejscem kolorowego retro festynu dla mieszkańców. W sobotę, 28 sierpnia, czekać będą spacery z Opowiadaczami Historii, animacje dla najmłodszych czy gawędy tramwajowe, odbędzie się też tradycyjna parada. Początek o godzinie 12:00, udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Retro Festyn na Dolnym Mieście, który odbędzie się na terenie Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej - Mrowisko Centrum Reduta (ul. Reduta Wyskok 9), w sobotę, 28 sierpnia, rozpocznie się po przejściu przez tę część miasta parady w stylu retro.

W barwnym pochodzie uczestniczyć będą organizatorzy przebrani w przykuwające wzrok stroje retro oraz mieszkańcy - każdy może dołączyć w dowolnym momencie. Wszyscy, którzy pojawią się na Dolnym Mieście w strojach nawiązujących do dawnych lat, mogą liczyć na nagrody.

Parada wystartuje w samo południe - zbiórka na środkowej alejce ul. Łąkowej, na skrzyżowaniu z ul. Dolną. Na terenie „Mrowiska” czekać ponadto będzie moc atrakcji dla mieszkańców - aż do godziny 15:15. W programie animacje dla najmłodszych, spacery z Opowiadaczami Historii, warsztaty plastyczne, wystawy, gawędy tramwajowe, konkursy i różne niespodzianki.

Wstęp wolny.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 27.08