Agresywny pies zaatakował dwóch braci

i

Autor: GemmaRay23 / CC0 / pixabay.com Agresywny pies zaatakował dwóch braci - zdj. ilustracyjne

policja

Przywiązał psa do słupa i poszedł do sklepu. Zwierzę ugryzło 4-latkę

2024-06-17 11:39

W Sopocie niemal nie doszło do tragedii gdy pies, przywiązany do słupa i czekający do właściciela ugryzł 4,5-letnią dziewczynkę w rękę. Dziecko z zakrwawioną dłonią trafiło do szpitala.

W sobotę (15 czerwca) około godziny 9:00 do policjantów z Sopotu wpłynęło zgłoszenie, że w pobliżu jednego z lokali pies ugryzł w rękę 4,5 letnią dziewczynkę, która krwawi i zostaje przewieziona do pogotowia ratunkowego. Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że właścicielem psa jest 60-letni sopocianin.

"Mężczyzna okazał książeczkę szczepień psa z aktualnymi szczepieniami. Oświadczył też, że przywiązał psa do słupa i poszedł do piekarni, a gdy wrócił okazało się, że pies ugryzł dziecko"

- podają policjanci. 

Jak dodają, na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń i policjanci ukarali właściciela psa mandatem w kwocie 500 złotych za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu psa, które swoim zachowaniem stworzyło niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka. 

Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Należy pamiętać, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Obowiązek ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:

- przypominają mundurowi. 

Euro 2024. Polacy walczą o wygraną. Odwiedziliśmy strefę kibica w Gdańsku [GALERIA]

Quiz ortograficzny. Te pytania są bardzo podchwytliwe. Nieliczni mają 6/12!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś prostego. Jaka pisownia jest poprawna
Sedno Sprawy - Marek Jakubiak SE