Przyszedł po zaległe wynagrodzenie i nie żyje. Szef z zarzutem zabójstwa pracownika

i

Autor: Zdj. ilustracyjne/pixabay

Kryminalne

Przyszedł po zaległe wynagrodzenie i nie żyje. Szef z zarzutem zabójstwa pracownika

2024-04-18 12:06

Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 49-latkowi, który według śledczych, 15 kwietnia w hali produkcyjnej w gdańskiej dzielnicy Przeróbka celowo najechał na swego pracownika wózkiem widłowym i doprowadził do jego śmierci. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

Śledczy ustalili, że 49-latek, kierując wózkiem widłowym, najechał na pokrzywdzonego 37-latka, przyciskając go do części konstrukcji hali. Pokrzywdzony doznał rozległego urazu zmiażdżeniowego i zmarł. Przyczyną zgonu był wstrząs urazowy.

Z zapisu monitoringu wynika, że zachowanie kierującego nie było przypadkowe

– przekazała w czwartek (18 kwietnia) rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Prokurator zarzucił 49-latkowi popełnienie przestępstwa zabójstwa w zamiarze ewentualnym.

Pokrzywdzony to obywatel Gruzji. Był on pracownikiem podejrzanego. W dniu zdarzenia przyszedł po zaległe wynagrodzenie. Na tym tle między mężczyznami doszło do wymiany zdań, po której podejrzany wsiadł do wózka

– opisała prokurator przebieg zdarzenia.

Przekazała, że czynności z udziałem podejrzanego przeprowadzono w ubiegły wtorek. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu.

Odpowiadając na pytania prokuratora, złożył wyjaśnienia pozostające w sprzeczności z materiałem dowodowym

– powiedziała prok. Wawryniuk.

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o areszt tymczasowy dla podejrzanego. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Za zabójstwo grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

GALERIA: W tych miastach jest najwięcej rozwodów w Polsce

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Protest rolników w Wejherowie