Przedszkole

i

Autor: _Alicja_/Pixabay/cc0 Żłobek i nowe przedszkole powstaną w Ryglicach

Przedszkola zamknięte – co z dziećmi? Wakacyjna przerwa mocno daje we znaki rodzicom

2021-06-11 10:01

W wakacje gdyńskimi dziećmi zajmą się babcie, dziadkowie i nianie. Powód? Zamknięte przedszkola i brak placówek zastępczych. Jak podkreślają urzędnicy - organizacja specjalnych dyżurów jest w tym roku niemożliwa, ponieważ Sanepid nie rekomenduje przemieszczania się maluchów pomiędzy przedszkolami.

"Ograniczmy do maksymalnego minimum sytuacje wymiany dzieci pomiędzy przedszkolami."

- tłumaczy Agata Grzegorczyk z gdyńskiego magistratu.

Podobna sytuacja ma miejsce w Gdańsku. Tu jednak miasto wypracowało z rodzicami pewien kompromis.

"Standardowy 3-tygodniowy okres dyżuru wakacyjnego został wydłużony do pełnego miesiąca. W przypadku przedszkoli, w których zaplanowano na okres wakacyjny większe prace remontowe, dyżur przedszkola zostanie zorganizowany w siedzibie innej placówki."

- dodaje Patryk Rosiński z Urzędu Miasta w Gdańsku.

Wakacyjna przerwa w przedszkolach mocno daje we znaki rodzicom. - Wiadomo, chcemy spędzić czas z dzieckiem, ale niewiele pracujących normalnie osób może sobie pozwolić na miesięczny urlop. W moim przypadku będę musiała kombinować. Raz z dzieckiem zostanie jedna babcia, potem druga - mówi młoda gdynianka.

Tymczasem w Sopocie, przedszkola i dyżurujące placówki będą działać jak w latach ubiegłych.

Sopockie przedszkola pracować będą według następującego harmonogramu: w lipcu - przedszkola nr 1, 2, 5, 12 (możliwość uczęszczania dzieci z innych/pozostałych sopockich przedszkoli, które w tym czasie będą zamknięte) oraz w sierpniu - przedszkola nr 4, 8, 10

Sonda
Powiedz nam:
Przedszkolaki w Światowym Dniu Życzliwości