Policja nocą

i

Autor: KMP/materiały prasowe

Kierowca, który uderzył w samochód dziennikarza Piotra Świąca winny wypadkowi. Był po narkotykach

2021-06-11 9:42

Kierowca, który uderzył w samochód dziennikarza Piotra Świąca winny wypadkowi. Jak ustalili biegli - 23-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania. Dodatkowo - był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

"Biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych ustalił, że bezpośrednią przyczyną wypadku był nieprawidłowy sposób kierowania przez kierowcę renault megane. Jednocześnie będąc w stanie nietrzeźwości i po użyciu amfetaminy zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym autem dziennikarza. Mężczyzna dodatkowo jechał z prędkością większą, niż dopuszczalna, to jest 120-130 km/h."

- mówi prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przypomnijmy - do wypadku doszło 5 marca po 22:00 w okolicach Żukowa. Mieszkaniec powiatu kartuskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował 54-letni Piotr Świąc. W zderzeniu zginęli obaj kierowcy.

Piotr Świąc był znanym prezenterem i dziennikarzem telewizyjnym, prowadzącym wiele programów w TVP Gdańsk, ale także m.in. "Panoramę" czy główne wydanie "Wiadomości".

Raport z Sopotu