Pomorze w czołówce rankingu europejskich regionów przyszłości. Gdańsk i Gdynia również na wysokich pozycjach

i

Autor: pomorskie.eu

Pomorze w czołówce rankingu europejskich regionów przyszłości. Gdańsk i Gdynia również na wysokich pozycjach

2022-02-21 8:00

Województwo pomorskie znalazło się na siódmym miejscu w rankingu FDI Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości. Jako miasto średniej wielkości przyjazne dla biznesu wyróżniony został Gdańsk, a w kategorii małych miast strategia BIZ – Gdynia.

Ranking został przygotowany przez FDI Intelligence, jeden z działów Financial Times.

Pomorze w TOP 10

W rankingu 2022/2023 województwo pomorskie zajęło 7 miejsce w kategorii regionów średniej wielkości – strategia BIZ. Warto dodać, że Pomorskie jest jedynym polskim regionem w pierwszej dziesiątce. Wyprzedziliśmy również takie znane europejskie regiony jak Wyspy Kanaryjskie i Kraj Basków w Hiszpanii oraz Toskanię we Włoszech.

Rankingi są potwierdzeniem, że praca, którą wkładamy w to, aby region był bardziej zrównoważony, przyjazny dla biznesu i różnorodny daje efekty. Przypomina nam jednocześnie o tym, ze nadal mamy sporo do zrobienia

– podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Gdańsk i Gdynia również docenione

W rankingu FDI docenione zostały również dwa pomorskie miasta. Stolica województwa zajęła 8 miejsce w kategorii średnich miast przyjaznych biznesowi. Z kolei Gdynia uplasowała się na 10 miejscu wśród małych miast przyszłości – strategii BIZ.

Jestem dumny z tych wyników. Skłaniają nas one jednak do dalszego rozszerzania naszych usług i tworzenia jeszcze lepszych rozwiązań, aby Pomorskie było naprawdę najlepszym miejscem do życia, pracy i nauki – dodaje marszałek.

Łącznie badaniem londyńskich analityków objętych zostało 356 miast z całej Europy.

O rankingu

FDI Intelligence to specjalistyczny dział jednej z najważniejszych ogólnoświatowych gazet – Financial Times. To już ósma edycja rankingu. Opiera się on między innymi na potencjale gospodarczym, przyjazności dla biznesu, kapitale ludzkim, stylu życia czy efektywności kosztowej. Dla wielu firm wyniki rankingu FDI to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy.

Orkan Eunice dotarł do Świnoujścia