Wybory samorządowe 2024. Druga tura w Kielcach i Świętokrzyskiem. Trwa cisza wyborcza

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Wybory samorządowe 2024

Policja zatrzymała agresywnego członka komisji wyborczej w Gdyni. 35-latek był pod wpływem alkoholu

2024-04-21 18:02

W niedzielę rano policjanci zatrzymali agresywnie zachowującego się członka jednej z komisji wyborczych w Gdyni. Jak się okazało, zatrzymany 35-latek był pod wpływem alkoholu. Za zakłócanie przebiegu wyborów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę rano (21 kwietnia) w jednej z komisji wyborczych w Gdyni Oksywiu doszło do zakłócenia pracy komisji. Sprawcą okazał się agresywnie zachowujący się członek komisji.

- 35-letni mężczyzna był agresywny w stosunku do innych członków, w związku z czym poddano go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie – poinformował sierż. sztab. Piotr Pawłowski z biura prasowego pomorskiej policji.

Badanie wykazało, że agresywny 35-latek miał w organizmie 0,08 promila alkoholu. Od mężczyzny pobrana zostanie również krew do badań mających sprawdzić, czy był pod wpływem narkotyków.

Co grozi za zakłócanie przebiegu wyborów?

35-letni członek komisji został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 249 kodeksu karnego, czyli zakłócanie przebiegu wyborów. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (21 kwietnia) o godz. 7 rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych. Wybranych ma zostać 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Głosowanie odbywa się m.in. w 60 miastach prezydenckich, w tym w dziewięciu wojewódzkich: Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.