Luna

i

Autor: AKPA

muzyka

Pojedzie na Eurowizję, a krytykują ją nawet za teledysk. Luna zaproszona na korepetycje do Sopotu!

2024-03-14 14:47

Luna mierzy się z falą krytyki płynącą od...szachistów! Gracze punktują błędy i chcą stworzyć nowy teledysk. Nawet dzieci zauważają, że coś tu nie gra i polecają korepetycje z szachów u najlepszych. Co poszło nie tak?

Luna nie umie grać w szachy

Kompromitacja, "jaja z królewskiej dyscypliny" jak nazywane są szachy - słyszymy od mistrza szachowego Michała Kanarkiewicza, który na szachach zjadł zęby i nie może zrozumieć jak przy produkcji drogiego teledysku można było pominąć konsultacje z kimś kto wie cokolwiek o tej grze. 

Szachista z Trójmiasta wytyka błędy... polskiej piosenkarce. A chodzi o teledysk, w którym grająca w szachy Luna niepoprawnie przestawia figury. Zdaniem Michała Kanarkiewicza, w klipie, który ma nas promować podczas tegorocznej Eurowizji nie powinno być miejsca na takie pomyłki.

Praktycznie wszystko, co szachowe, jest błędnie zrobione. Mamy społeczeństwo, które coraz więcej się zna na szachach, więc ludzie już ogarniają jak się poszukają bierki, jak się je ustawia. To jest po prostu moim zdaniem krindżowe - tak zbezcześcić szachy. Moim zdaniem to jest obciach, żeby w teledysku eurowizyjnym popełnić tyle błędów szachowych. 

- skomentował dla Radia Eska Trójmiasto guru szachowy, Michał Karankiewicz.

Błąd polskiej kandydatki na Eurowizję zauważył nie tylko Karankiewicz, lecz także fani artystki.

Zakochani w tej grze sopocianie, proponują Lunie korepetycję z szachów! Chętnie wytłumaczą co i jak i jak przyznają, dużo jest do poprawy:

W teledysku zobaczymy niepoprawne przesuwanie figur, Luna musi się nauczyć czym goniec różni się od skoczka, dlaczego trzymanie w ręku króla podczas rozgrywania partii jest bez sensu. 

Jakbym nagrywał taki teledysk to bym mimo wszystko się nauczył. 

Nawet otwarcie nie było poprawne. Dużo osób poruszających się w kręgach szachowych uważa ten teledysk jako taki mem

- komentowali dla Eski Trójmiasto sopoccy szachiści.

Luna na Eurowizji

Luna z utworem "The Tower" w maju poleci do Szwecji, gdzie będzie reprezentować Polskę w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji. 24-letnia artystka została wybrana przez członków komisji konkursowej spośród 212 zgłoszonych kandydatur. Reprezentantka Polski wystąpi w pierwszym półfinale 7 maja. Finał odbędzie się 11 maja.

Piosenka "The Tower" powstała w Wielkiej Brytanii we współpracy z Fyfe oraz Maxem Cooke. Utwór został napisany specjalnie z myślą o Eurowizji. "The Tower" to – jak deklaruje artystka – "Manifest wolności i siły; wyjście z mroku i ciemności".

Sonda
Luna na Eurowizji, to dobry wybór?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

GALERIA: Sztuczna inteligencja tak widzi Trójmiasto za 100 lat

Pomorskie. Nowe pociągi w Trójmieście. IMPULSY na trasie