turystyka

Podobno nie ma głupich pytań, ale tych mają dość w informacji turystycznej!

2024-03-19 8:57

Najbardziej absurdalne pytania, jakie zadają turyści odwiedzający nadmorskie miasta mogą zaskoczyć, rozbawić lub oburzyć stopniem ignorancji. Ale jak mówi przysłowie, kto pyta nie błądzi i pracownicy Informacji turystycznej są gotowi na wszystko!

Najśmieszniejsze pytania z informacji turystycznej

Gdynia jest miastem oferującym różnorodne formy odpoczynku. Spacery po Bulwarze, relaks na plaży, ale to nie wszystko. W 2023 r. furorę wśród odwiedzających zrobiło Akwarium Gdyńskie z blisko 0,5 mln sprzedanych biletów, a także Centrum Nauki Experyment, które sprzedało 250 tys. biletów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także: Muzeum Marynarki Wojennej i ORP Błyskawica, jak również Muzeum Emigracji i Dar Pomorza.

Z roku na rok widać wzrost popularności Gdyni jako kierunku turystycznego. W 2023 roku Gdynia gościła ponad 1,5 mln turystów i odwiedzających. Największy odsetek zagranicznych gości stanowili mieszkańcy Niemiec, ich udział wyniósł 37,1%. Dużym zaskoczeniem okazali się Czesi, którzy coraz częściej zaczęli przyjeżdżać do Gdyni na wakacje.

Na miejscu zyska on informację o aktualnych wydarzeniach, dowie się co warto zobaczyć i jak poruszać się po mieście. Wczasowicze jednak poza takimi wiadomościami, często dopytują o dość niebanalne sprawy. O co dokładnie? Sprawdź w naszej galerii. 

Pomorskie. Parawany i inne plażowe obyczaje na plaży w Gdyni Śródmieściu