Wielka afera w Drawsku Pomorskim. Pijani żołnierze mieli pobić kaprala! Zamknęli go w bagażniku?!

i

Autor: MaciejBednarek/cc0/Pixabay.com Wielka afera w Drawsku Pomorskim. Przebywający tam na ćwiczeniach trzej żołnierze z Radomia, znajdując się pod wpływem alkoholu, mieli pobić kaprala, a później zamknąć go w luku bagażowym wojskowego autobusu marki MAN, zdj. ilustracyjne

Pobili i zamknęli w bagażniku kaprala. Tak zakończyła się libacja alkoholowa na szkoleniu w Drawsku Pomorskim

2021-11-12 10:03

Podczas szkolenia w Drawsku Pomorskim żołnierze z Radomia zorganizowali imprezę suto zakrapianą alkoholem. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, doszło do burdy i bijatyki z ich udziałem. Więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule.

Jak informuje o2.pl, pijani żołnierze mieli pobić kaprala w Drawsku Pomorskim, a później zamknąć go w luku bagażowym wojskowego autobusu marki MAN. Chodzi mundurowych z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, którzy w dniach 6-7 października br. przebywali w Drawsku Pomorskim na ćwiczeniach.

W czasie pobytu 19 z nich miało brać udział w alkoholowej libacji, która zakończyła się pobiciem kaprala przez trzech innych żołnierzy. O sprawie zaalarmowano tamtejszą policję, ale nie ma ona prawa interweniować na terenie należącym do Wojska Polskiego, więc na miejsce udali się funkcjonariusze Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie. Tymczasem policjanci przekazali sprawę właśnie do Żandarmerii Wojskowej, która ukarała już żołnierzy za wniesienie alkoholu na teren jednostki w Drawsku Pomorskim i spożywanie go w czasie służby.

"Wyniki badań na zawartość alkoholu we krwi przekazano służbie dyżurnej macierzystej jednostki żołnierzy"

– mówi o2.pl podpułkownik Artur Karpienko, rzecznik Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Ale to nie koniec konsekwencji dla rozrabiających po pijanemu żołnierzy. Mogą usłyszeć zarzuty. Żandarmeria Wojskowa prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie pozbawienia wolności. Jeżeli ruszy śledztwo wojskowi będą mieć poważne problemy. Za zamknięcie kolegi w luku bagażowym grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Święto Niepodległości w Szczecinie