Pingwin z Gdańska najpopularniejszy na świecie! Kokosanka została okrzyknięte pingwinem roku!

i

Autor: gdansk.pl

Zwierzęta

Pingwin z Gdańska najpopularniejszy na świecie! Kokosanka została okrzyknięta pingwinem roku!

2024-04-21 18:09

Uwielbia świeże śledzie i pływanie w basenie. Wspinaczki to jej pasja. W piątek, 19 kwietnia, została okrzyknięta Pingwinem Roku - wygrała bowiem konkurs "March of the penguin madness". W nagrodę otrzymała… ogromny tort ze śledzi, którym poczęstowano także pozostałe ponad 80 gdańskich pingwinów. Kokosanka jest pingwinem przylądkowym, i jest albinoską. Ta wyjątkowość zapewniła jej zwycięstwo.

Kokosanka najlepsza, śledzie dla całego stada

Po ponad miesięcznych bojach i prześcignięciu wielu pingwinów z całego świata Kokosanka z gdańskiego zoo dotarła do finału konkursu „March of the Penguin Madness” organizowanego przez Penguins International. Kokosanka zdeklasowała swoich rywali, zdobywając ponad 90 tys. głosów.  Jak podaje gdański magistrat, konkurs "March of the penguin madness" to organizowana co roku zabawa mająca na celu wybranie ulubionego pingwina publiczności. Fani przyrody mogą głosować na swoich ulubieńców, którzy są zgłaszani przez ogrody zoologiczne i azyle z całego świata. Głosy oddaje się na Facebooku lub przez stronę internetową. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad setkę kandydatów i kandydatek. Kokosanka, albinoska pingwinka z gdańskiego zoo, dostała się do finału razem z dwójką pingwinów spoza Europy.

Zwycięstwo w konkursie oficjalnie ogłoszono w piątkowe popołudnie, 19 kwietnia. W nagrodę całe stado gdańskich pingwinów otrzymało śledziowy tort - przysmak tych nietypowych ptaków. 

„Nie ma drugiego takiego pingwina jak ona”

Organizatorzy konkursu w ciepły sposób opisują pingwina z Gdańska:

Mimo dzielących ją różnic, udało jej się odnaleźć wśród czarno-białych pingwinów i znaleźć partnera. Uwielbia śledzie bałtyckie, ale te najlepiej smakują prosto od zookeepera". Jak dodano, "nie ma drugiego takiego pingwina jak ona.

Nasza Kokosanka, jedyny albinotyczny pingwin na świecie, została królową pingwinów. Jest ona reprezentantką najliczniejszego stada w naszym ogrodzie, bo pingwinów jest 86. Te zwierzęta czują się u nas dobrze, o czym świadczy choćby fakt, że w zeszłym roku na świat przyszło aż 16 młodych. Nasza albinoska będzie promowała na cały świat ten gatunek. To bardzo ważne, bo w ciągu ostatnich 100 lat populacja pingwinów zmalała o 90 proc

- zwróciła uwagę Emilia Salach, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Polscy artyści na Open'erze w Gdyni. Oni wystąpią na początku lipca 2024 [GALERIA]

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną