Pijany zasnął za kierownicą, czekając... na zmianę świateł

i

Autor: pixabay

Wiadomości

Pijany zasnął za kierownicą, czekając... na zmianę świateł

2024-06-24 15:44

Mieszkaniec powiatu gdańskiego udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który zasnął na światłach na skrzyżowaniu w Sopocie. Okazało się, że 69-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę (23 czerwca) przed godziną 3.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Malczewskiego w Sopocie, kierowca citroëna zasnął za kółkiem. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 69-letni prowadzący to auto ma 2 promile alkoholu

– poinformowała oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie podkomisarz Lucyna Rekowska.

Mężczyznę ujął 26-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Powiedział policjantom, że dojeżdżając do skrzyżowania, ustawił się na prawym pasie al. Niepodległości tuż za citroenem. Gdy zapaliło się zielone światło, kierowca tego auta nie ruszył.

Nie pomagały klaksony, dlatego 26-latek zjechał na drugi pas, zrównał się z citroënem i zobaczył, że jego kierowca śpi, a silnik auta jest włączony. Ponadto, gdy otworzył drzwi pojazdu, poczuł silny zapach alkoholu

– powiedziała Rekowska.

Świadek wyłączył silnik citroëna, wyciągnął kluczyk ze stacyjki i do czasu przyjazdu mundurowych nie pozwolił kierowcy wyjść z auta.

Zatrzymany 69-letni mieszkaniec powiatu puckiego został przewieziony do sopockiej komendy. Interweniujący policjanci elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy, a użytkowany przez niego pojazd odholowali na policyjny parking.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do trzech lat więzienia.

GALERIA: Jak dobrze znasz Wejherowo? Te miejsca i obiekty mogą cię zaskoczyć!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Najpiękniejsze jeziora w Pomorskiem. Te miejsca warto odwiedzić!