Przegląd wakacyjnych stoisk w Sopocie. W zeszłym roku Gęś Pipa, co teraz okaże się hitem?

i

Autor: Anna Gawrońska

Wakacyjne hity ze straganów

Pamiątki znad morza. To przywożą turyści w 2024 roku!

W zeszłym roku na stoiskach z pamiątkami królowała Gęś Pipa. W tym roku już nikt jej nie kupuje. Co w tym sezonie jest modne? Sprawdziliśmy, co Polacy przywożą z nadmorskich wakacji. W zeszłym roku Gęś Pipa. W tym... spore zaskoczenie

Gęś Pipa znad Jeziora Tarnobrzeskiego stała się popularna rok temu. Znana była dzięki TikTokowi, na którym regularnie pojawiały się nagrania z Pipą w roli głównej. Szybko pluszowe gęsi można było kupić w całej Polsce. Najpierw pojawiły się na Krupówkach, ale także na nadmorskich straganach z pamiątkami.

Jednak równie szybko, jak zyskała na popularności, tak szybko ją straciła. Okazało się, że po sezonie letnim w 2023 roku już o niej nikt nie pamięta. Choć sprzedawcy nadal mają ją w swojej ofercie, to turyści już nie chcą jej kupować. A jej miejsce zajęły inne, znane z bajek i gier pluszowe postaci.

Hity na nadmorskich straganach w 2024. Co kupują turyści?

Wybraliśmy się do Sopotu, aby sprawdzić, co jest modne w tym roku. Co najczęściej kupują turyści odwiedzając Trójmiasto? Jak się okazuje rozpoczyna się wielki powrót znanych już postaci z bajek i gier.

W tym roku hitem są: Kuromi, Stitch, Pou i Hello Kitty. O Gęś Pipę już nikt nie pyta

GALERIA: TE ZABAWKI TO HITY NAD MORZEM

– mówią nam sopoccy sprzedawcy.

Hitowe pluszaki to postaci głównie z bajek, jak: Stitch („Lilo i Stitch”), Kuromi i Hello Kitty (Hello Kitty”), oraz z gier – jak Pou – postać, którą trzeba się opiekować, karmić, myć i sprzątać po niej. To współczesny odpowiednik Tamagotchi.

Chcecie wiedzieć więcej o tegorocznym hicie ze stoisk? Przeczytajcie nasz artykuł:Gęś Pipa odchodzi w zapomnienie? Teraz ziemniak Pou jest hitem wakacji! Popularne jest nie tylko nad morzem, ale też w Zakopanem!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Lody rzemieślnicze polecane przez Mr Kryhę przeniesione do Rumi
Listen on Spreaker.