zdjęcie poglądowe

i

Autor: GDDKiA

Nowe miejsca odpoczynku dla kierowców na Trasie Kaszubskiej. Brakuje tylko hot-dogów!

Do dyspozycji są już dwa nowe miejsca obsługi podróżnych (MOP). Oba czekają na kierowców w Kamieniu. Są kaszubskie tablice i cała infrastruktura, trochę zieleni, ale to jeszcze nie wszystko.

Trasa Kaszubska gdzie się zatrzymać

90 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, trzy dla osób z niepełnosprawnością, 38 dla ciężarowych i autobusów oraz dwa stanowiska dla pojazdów przewożących substancje niebezpieczne. MOP-y są wyposażone w toalety z prysznicami, wiaty z ławkami oraz place zabaw dla dzieci. Będzie jeszcze gastronomia oraz stacje benzynowe. 

Jeszcze w trakcie budowy drogi ekspresowej S6, przeprowadziliśmy postępowanie przetargowe na wyłonienie dzierżawcy obu MOP-ów. Została nim firma BP, która w ciągu 18 miesięcy jest zobowiązana do wybudowania stacji paliw wraz z obiektami gastronomicznymi

- poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tablice kaszubskie na Trasie Kaszubskiej

W miejscach najbardziej eksponowanych zostały zainstalowane tablice z informacjami turystycznymi o regionie i drodze. Powstały dzięki współpracy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Informacje te są – po raz pierwszy w Polsce – przygotowane także w języku kaszubskim.

Dla funkcjonariuszy Policji i Inspekcji Transportu Drogowego przygotowano specjalne miejsca do przeprowadzenia bezpiecznych kontroli pojazdów, szczególnie ciężarowych.

Galeria. Otwarcie Trasy Kaszubskiej

18-latek pomylił obszar zabudowany z autostradą