Zwykłe szorty to przeżytek. Teraz jest moda na  jortsy. Co to takiego?

i

Autor: canva/instagram.com/ellevietnam

moda

Noszą je największe gwiazdy. Zwykłe szorty nie są już modne!

2023-06-20 11:08

Czasem ciężko nadążyć za aktualną modą. Jeżeli jednak chcecie być na bieżąco z modowymi trendami z tego roku - koniecznie musicie wiedzieć czym ją jortsy. To najnowszy krzyk mody w 2023 roku. Czym są jortsy? Podpowiadamy!

Zwykłe szorty to przeżytek. Teraz jest moda na jortsy

Choć wydawałby się, że nie ma nic bardziej pewnego w modzie jak krótkie szorty, okazuje się, że rok 2023 przyniósł w tym temacie sporo zmian. Zwykłe spodenki na lato przechodzą do lamusa. W ostatnich latach można było już zauważyć, że rewolucja modowa jest blisko. W ostatnich sezonach projektanci i celebryci coraz częściej korzystali z bardzo krótkich spodenek, nazywanych również "hot pants". Modajednak wciąż ewaluuje. 

Jortsy. Co to takiego? 

Jortsy najłatwiej rozpoznać po tym, że są one zdecydowanie dłuższe. Ich nogawka sięga nieco za lub przed kolano. Mają także zdecydowanie luźniejszy krój. Jorsty zdążyły już zdobyć ogromną popularność na TikToku. Jak podaje ogólnoświatowy magazyn. Filmiki im poświęcone - shoppingi, analizy trendu, stylizacje i poradniki - wyświetlono już prawie 92 miliony razy.

Nie jest to jednak (jakby się mogło wydawać) tylko szybki socialmediowy trend. Zauważyłyśmy je też na wybiegach wiosna-lato 2023.

- czytamy. 

Modne jortsy. Jak je nosić i gdzie je kupić? 

Jak zaznaczają magazyny modowe, jortsy najlepiej prezentują się z dopasowaną górą. Ten typ spodni pokochały już popularne influencerki takie jak Bella Hadid czy Hailey Bieber. Można je połączyć z krótkim, równie modnym w tym sezonie topem, czy z dowolnym obuwiem. Z uwagi na to, że stają się coraz bardzie popularne można je kupić w wielu sieciówkach, także w Polsce, czy "wyłowić" stare jeansy z dnia szafy i przerobić na najnowszy krzyk mody 2023 roku. 

Miss Polonia ZMARŁA tragicznie Tak wygląda jej GRÓB Były piękne i młode l Niezapomniani