Na zakupy jeszcze bliżej! Gdzie powstaje kolejny na Pomorzu park handlowy?

i

Autor: mat.pras.

handel

Na zakupy jeszcze bliżej! Gdzie powstaje kolejny na Pomorzu park handlowy?

2024-07-01 15:06

Wyrastają jak grzyby po deszczu i czasami zastanawiamy się czy istnieje jeszcze jakiekolwiek miasto bez centrum handlowego. O to czy powstanie też u nich, z pewnością nie będą musieli martwić się już mieszkańcy jednej z sąsiadujących z Gdynią miejscowości. Do końca przyszłego roku ma powstać tam Era Park Handlowy.

Budowa ruszy jeszcze w tym roku

Mieszkańcy Kosakowa i okolic mogą już zacierać ręce. Na przyszły rok właśnie w sąsiadującej z Gdynią gminie przewidziane jest otwarcie nowego parku handlowego. Prace budowlane na zaplanowanej w Kosakowie lokalizacji ruszyć mają już w III kwartale tego roku. Obiekt będzie częścią sieci Era Park Handlowy, odpowiedzialnej za realizację tego typu inwestycji w całej Polsce.

Park w Kosakowie powstać ma w sąsiedztwie Lidla, sieciowej restauracji typu drive-thru, marketu Aldi i stacji paliw Orlen. Póki co, to jeden duży plac budowy, gdyż w pobliżu inwestycji znajdują się stale rozbudowywane osiedla.

Nie zabraknie znanych marek 

Nowy park handlowy będzie miał powierzchnię 6 tys. metrów kwadratowych samego najmu. Inwestor zakłada powstanie w nim ok. 20 lokali handlowo-usługowych z ofertą znanych sieciowych marek, m.in. z branży modowej, sportowej, obuwniczej, drogeryjnej, RTV/AGD czy zoologicznej.

W planach jest również budowa parkingu mogącego pomieścić ok. 170 samochodów. Prace budowlane mają rozpocząć w III kw. 2024 roku, natomiast ich zakończenie przewiduje się na koniec 2025 roku. Za koncepcję oraz wynajem Era Parków odpowiada firma Mallson Polska.

GALERIA: Personalizowane i od serca. Te prezenty sprawią radość każdemu ojcu

QUIZ PRL. Zakupy w PRL. Wyzwanie dla łowców okazji i kolejkowiczów!

Pytanie 1 z 15
W PRL papier toaletowy można było wymienić za makulaturę. Ile kilogramów makulatury można było wymienić na jedną rolkę papieru?
QUIZ PRL. Zakupy w Polsce Ludowej
Pomorskie. Gdańskie Juwenalia 2024

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Listen on Spreaker.