Ostrzeżenie IMGW dla Poznania! Tym razem nie chodzi o śnieg czy deszcz

i

Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW dla Poznania! Tym razem nie chodzi o śnieg czy deszcz

Mróz i silny wiatr będą nam uprzykrzać życie w Trójmieście przez cały tydzień

2022-01-10 20:00

Najpierw będzie zimno, a następnie zrobi się bardzo wietrznie. Tak synoptycy prognozują bieżący tydzień. - Nad Europą Zachodnią będzie się rozpościerać ogromny wyż, który przyśle do nas całe masy arktycznego powietrza - mówi Krzysztof Woźniak z gdyńskiego oddziału IMGW.

- Pierwsza połowa tygodnia będzie bardzo mroźna, ta temperatura będzie spadała w nocy do -8 stopni Celsjusza, lokalnie ten spadek temperatury przy gruncie będzie nawet poniżej -10. Natomiast w drugiej połowie tygodnia te wartości temperatury powietrza będą dodatnie. Nie należy się spodziewać też jakichś istotnych opadów śniegu czy deszczu. Będą występować, ale nie będą zbyt duże - tłumaczy synoptyk.

Na drogach, zwłaszcza nad ranem, w terenach leśnych lub w pobliżu zbiorników wodnych, może być ślisko. Do tego w drugiej połowie tygodnia mocno powieje.

- Od czwartku ten wiatr zacznie się robić silniejszy. W piątek porywy do 75 km/h, na wybrzeżu będą już osiągały 85 km/h, także na morzu już pewnie będzie dziesiątka w skali Beauforta. A w poniedziałek, w rejonie otwartego morza te porywy będą już osiągały do 100-110 km/h. - dodaje Krzysztof Woźniak. Na tą chwilę synoptykom ciężko określić kiedy wiatr trochę się uspokoi.