Mikołaje na motocyklach

i

Autor: www.facebook.com/MikolajeNaMotocyklach/photos/1725269427528593

„Mikołaje na Motocyklach” wyjadą na trójmiejskie ulice! Wszystko by pomóc dzieciom

2021-11-15 12:23

Tu moc silnika idzie w parze z mocą pomagania! Już po raz dziewiętnasty, 5 grudnia odbędzie się akcja „Mikołaje na Motocyklach”. Uczestnicy, w barwnej paradzie przejadą ulicami Trójmiasta. A wszystko by zebrać środki na rzecz potrzebujących dzieci.

– Środki zbieramy w ten sposób, że każdy uczestnik, który bierze udział w paradzie musi mieć wykupioną cegiełkę. Sprzedaż cegiełek rusza 18 listopada – mówi Dorota Świeżawska, jedna z organizatorek wydarzenia.

W tym roku start przejazdu będzie miał miejsce w Gdańsku na parkingu Polsat Plus Arena. Następnie głównymi arteriami Trójmiasta motocykliści przejadą aż do Gdyni, gdzie zaplanowano wielki finał imprezy.

– I tu ciekawostka. Tylko ten jeden raz w roku motocykliści mogą legalnie przejechać ulicą Świętojańską – dodaje Świeżawska.

W paradzie może wziąć udział każdy. Wystarczy motocykl, quad lub skuter oraz kreatywne przebranie.

– Można mieć na sobie kompletny strój Mikołaja, śnieżynki, renifera. Pamiętajmy o tym, bowiem na mecie czeka na nas zawsze dużo dzieci, które chcą mieć zdjęcie z tymi ulubionymi moto-mikołajami – podkreśla organizatorka.

Sam przejazd to nie wszystko. Od początku listopada na facebookowym profilu akcji trwają także rozmaite aukcje. Dochód z licytacji również zostanie przeznaczony na cele charytatywne.