Policja

i

Autor: Podkarpacka Policja Zabójstwo pod Krosnem. Są zarzuty dla 68-latka

zbrodnia

Miał zabić mężczyznę, a później chciał go podpalić, żeby zatrzeć ślady. Trafił do aresztu

2024-04-12 8:34

Sąd aresztował na trzy miesiące 23-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 43-letniego Ukraińca w jednym z pustostanów w Gdańsku. Mężczyzna, by zatrzeć ślady, miał podpalić zamordowanego.

Sierżant sztabowy Piotr Pawłowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował, że funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od początku lutego br. prowadzili śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku w sprawie zabójstwa 43-letniego obywatela Ukrainy w jednym z pustostanów w Gdańsku.

"Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany jeszcze wtedy sprawca najpierw za pomocą przewodu elektrycznego udusił 43-latka, a następnie podpalił pustostan uciekając z miejsca zdarzenia"

- dodał Pawłowski.

Tożsamość zamordowanego ustalono na podstawie badań DNA. Dzięki zeznaniom świadków oraz zapisom monitoringu udało się ustalić 23-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo. Na polecenie prokuratury mężczyzna został zatrzymany.

Usłyszał zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

W tych trójmiejskich gabinetach wyleczysz zęby na NFZ [GALERIA]

Morderca z maską z twarzy ojca | Pokój Zbrodni