Mecz Lechii Gdańska z Akademiją przerwany z powodu zamieszek na trybunach

Autor: Dariusz Boczek/wikimedia.pl/CC BY-SA 3.0

Mecz Lechii Gdańsk z Akademiją przerwany z powodu zamieszek na trybunach

2022-07-07 20:56

Mecz 1. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji pomiędzy Lechią Gdańsk i macedońską Akademiją Pandev został przerwany w ósmej minucie z powodu zamieszek na trybunach.

Sędzia zdecydował się odesłać piłkarzy do szatni, gdy doszło do starć między pseudokibicami na trybunie zajmowanej przez sympatyków gospodarzy. Po kilku minutach na trybunach został zaprowadzony porządek, niebawem spotkanie powinno zostać wznowione. Belgijski arbiter Nicolas Laforge poinformował jednocześnie, że po drugiej takiej przerwie mecz zostanie przerwany, a Lechia przegra walkowerem

Karolina Lizer: Zwyciężczyni Opola o muzyce, pracy i miłości

Liga Konferencji Europy. Pogoń Szczecin wygrała z KR Reykjavik

Kilka godzin wcześniej piłkarze Pogoni Szczecin również grali mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Na swoim stadionie pokonali KR Reykjavik 4:1 (3:0) Bramki strzelali 1:0 Kamil Drygas (7), 2:0 Luka Zahovic (16), 3:0 Jakub Bartkowski (40-głową), 4:0 Kamil Drygas (56-głową). Jedyną bramkę dla gości strzelił Aron Larusson w 71. minucie meczu.