Matura z matematyki 2024. O której się zaczyna i ile trwa?

i

Autor: pixabay

Matura 2024

Matura z matematyki 2024. O której się zaczyna i ile trwa?

Matura z matematyki jest uważana za najtrudniejszą z egzaminów. Jest ona obowiązkowa, więc żeby otrzymać świadectwo dojrzałości należy ją zdać na poziomie co najmniej 30 proc. Kiedy w tym roku maturzyści będą pisać maturę z matematyki? I ile ona trwa?

W 2024 roku matura rozpocznie się nico później, bo dopiero 7 maja i potrwa do 24 maja. Części ustne rozpoczną się 11 maja. Do matur w tym roku przystąpi około 263 tys. absolwentów szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024.

Aby zdać maturę absolwent musi otrzymać wynik pozytywny z języka polskiego, jednego z języków obcych nowożytnych oraz matematyki.

O której rozpocznie się matura z matematyki 2024? Ile trwa egzamin?

Matura z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się 8 maja br. o godzinie 9:00 rano i trwa180 minut, czyli 3 godziny. Żeby zdać ten egzamin, wystarczy zdobyć 30 proc. punktów. Próg nie jest wysoki, ale jak wynika ze sprawozdania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej za rok 2023: 

Spośród maturzystów, którzy nie otrzymali świadectwa dojrzałości, najwięcej (20 881 osób) nie zdało egzaminu z matematyki, 8 712 osoby – z języka obcego nowożytnego (ustny lub pisemny), 6 073 osoby – z języka polskiego (ustny lub pisemny). 

Arkusz z matematyki składa się z zadań zamkniętych, otwartych krótkiej odpowiedzi oraz otwartych rozszerzonej odpowiedzi. Za całość można otrzymać maksymalnie 46 punktów. Aby zdać maturę z matematyki, należy otrzymać więc 14 punktów.

Egzamin maturalny z rozszerzonej matematyki odbędzie się w środę 15 maja 2024 o godz. 9 i potrwa 180 minut. W arkuszu egzaminacyjnym znajdzie się od 10 do 14 zadań otwartych. Łączna liczba punktów, jakie można uzyskać za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań w arkuszu to 50.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

GALERIA: Ceny w markecie a na rynku. Czy jest różnica? Gdzie taniej kupisz warzywa i owoce

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną