Marcin Kaczmarek

i

Autor: Gdańsk.pl

Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem Lechii Gdańsk. Trenerowi nie udało się wyciągnąć drużyny z kryzysu

2023-03-21 15:14

Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem Lechii Gdańsk. Zastąpił go David Badia Sytuacja w lidze jest dramatyczna, a Lechii coraz bardziej grozi spadek z Ekstraklasy.

Zwolnienie  Kaczmarka

Pierwszy dzień wiosny 2023 roku nie będzie dla Marcina Kaczmarka najmilszym wspomnieniem. Szkoleniowiec, który biało-zielonych objął we wrześniu został zwolniony. Topór nad Kaczmarkiem wisiał już kilka kolejek wcześniej. Po porażce z Lechem Poznań wiadome było, że notowania trenera nie są zbyt mocne. Do przestrzeni medialnej zaczęły wyciekać kolejne nazwiska, a w przypadku Nestora El Maestro mogło dojść nawet do podpisania kontraktu.

Lechia Gdańsk nowy trener

Marcinowi Kaczmarkowi udało się chwilowo złagodzić nastroje pewnie wygrywając z Miedzią Legnica, jednak porażka w strasznie słabym stylu z Wartą Poznań sprawiła, że temat powrócił. 

Nie ma co się oszukiwać. Marcin Kaczmarek chwycił się bardzo ciężkiego zadania, obejmując Lechię z zaledwie 8 punktami na koncie. Jesienią styl był siermiężny, ale zgadzały się punkty. Nikt jednak, w takich warunkach nie oczekiwał dobrego stylu, tym bardziej że warsztat Kaczmarka kazał spodziewać się defensywnie grającej ekipy.

Lechia w rundzie wiosennej

Wszyscy spodziewali się jednak czegoś więcej na wiosnę. Marcin Kaczmarek dostał cały okres przygotowawczy i kilka nowych twarzy. To właśnie wtedy można było zacząć wymagać od trenera więcej. Runda wiosenna dobitnie zweryfikowała trenera Kaczmarka. Konkurencja na tle biało-zielonych wygląda znacznie lepiej. Niemal każdy z zespołów walczących o utrzymanie punktuje regularnie, a i na boisku widać jakiś progres. W Lechii zastał marazm, a drużyna mentalnie rozbita we wrześniu, znowu powróciła do tego stanu. 

Podsumowanie działalności Marcina Kaczmarka

Należy jednak podkreślić i uznać to za godne pochwały, że Marcin Kaczmarek podjął się pracy w tak trudnych warunkach. Pewnie, decydującym czynnikiem w tym wszystkim była jego miłość do klubu. Przerwa reprezentacyjna była ostatnim racjonalnym momentem na zmianę trenera. Ciężko jednak powiedzieć kto przyjdzie za Kaczmarka. Rozmowy z pewnością łatwe nie będą, bo przyszły trener będzie musiał kalkulować spadek w swoim CV.

Marcin Kaczmarek prowadził Lechię w 16 spotkaniach. Udało się mu wygrać w 6, w 2 zremisować, a w 8 przegrać.

Nowy trener Lechii

Nowym trenerem Lechii został David Badia. Więcej informacji już wkrótce.

Jędrzejczyk, Dudek, Szmal i inni. Legendarny Kosmiczny Mecz w Katowicach