Telefon

i

Autor: pixabay.com/Foundry Telefon może zostać zhakowany. Wystarczy zrobić dwie rzeczy

technnologie

Licealista z Gdańska tworzy aplikację, która ułatwi znalezienie miejsca na parkingu!

2023-04-13 11:04

Specjalna aplikacja w telefonie podpowie, gdzie jest wolne miejsce do parkowania. Wheretopark to dzieło jednego z gdańskich licealistów. System oprócz lokalizacji najbliższego miejsca postojowego dostarczy kierowcom również inne cenne informacje.

Teraz bez trudu znajdziesz wolne miejsce na parkingu. To wszystko dzięki wheretopark - aplikacji stworzonej przez gdańskiego licealistę. Oprócz lokalizacji najbliższego miejsca postojowego znajdziemy tam wiele innych informacji.

W aplikacji możemy znaleźć takie informacje jak ceny, godziny otwarcia czy dodatkowe informacje o uligach dla osób niepełnosspranych czy samochodów elektrycznych .Dodajemy też tam informacje o tym, czy dla konkretnych klientów są darmowe miejsca

- mówi Grzegorz Barański, twórca wheretopark. Aplikacja śledzi wolne miejsca parkingowe na bieżąco, w czasie rzeczywistym.

Jak dodaje autor, dzięki aplikacji udaje sie wspierać nie tylko takie miasta jak Gdańsk Gdynia czy Warszawa ale i Glasgow w Szkocji. 

Korzystam z kamer monitoringu i do tego wykorzystuje sztuczną inteligencję, która pozwala automatycznie określić ile jest wolnych miejsc na danym parkingu. W Gdańsku są też specjalne tablice informacyjne z informacjami o miejscach parkingowych, ale dotyczą one jedynie kilku punktów w  mieście. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie wheretopark.app.

A. MOSKWA: JESTEŚMY GOTOWI NA ZATRZYMANIE LPG Z ROSJI