Autor: Gdansk.pl

piłka nożna

Lechia ze zwycięstwem. Jest wiceliderem!

2024-03-05 10:04

To było zwycięstwo, które ucieszyło kibiców poczwórnie! Cztery gole i awans w ligowej tabeli. Po ostatnim meczu, rozegranym 4 marca w Gdańsku już wiemy, że jest szansa na awans do ekstraklasy!

Przewaga Lechii była widoczna już w pierwszej połowie. Resovia Rzeszów wyjechała w Trójmiasta pokonana 4:0. Cztery zero było już w pierwszej połowie! Pierwsza bramka Chłana wpadła już w 5 minucie, ostatnia, czwarta w doliczonym czasie. Druga połowa to była walka o przetrwanie i strach przeciwników.

Podopieczni trenera Szymona Grabowskiego w pierwszych 45 minutach oddali aż 16 strzałów, w tym 8 celnych (cztery zamienione na bramki), piłkarze Rafała Ulatowskiego - 8 strzałów, w tym 1 celny. Lechia miała po 7 rzutów rożnych i wolnych, Resovia - 2 i 6.

Drugi gol dla Lechii padł w 20. minucie. Chłań po lewej stronie boiska oddał do środka do Tomasza Neugebauera, który przejął piłkę tuż przed polem karnym. Podciągnął metr do przodu, uderzył. Bramkarz gości Bronislav Pindroch rzucił się, piłka przeleciała mu jednak pod brzuchem i wpadła do siatki. 2:0.

- czytamy na gańsk.pl.

Lechia jest wiceliderem Fortuna 1. Ligi, do Arki Gdynia traci dwa punkty. Najbliższy mecz gdańszczan w niedzielę, 10 marca, na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. U siebie z Zagłębiem Sosnowiec zagrają 15 marca.

Wynik meczy Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk - Resovia 4:0 (4:0)

Bramki:1:0 - Maksym Chłań 5'2:0 - Tomasz Neugebauer 20'3:0 - Rafał Mikulec (sam.) 25'4:0 - Camilo Mena 45+1'

Żółte kartki: Bobcek, Żelizko (Lechia) - Mikulec, Lempereur (Resovia)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.