Ktoś strollował mapę oznaczeń smrodu z wysypiska tak, żeby powstał... trollface!

i

Autor: donald.pl

Ktoś "strollował" mapę oznaczeń smrodu z wysypiska tak, żeby powstał... trollface!

2021-09-24 11:25

Mapa smrodu, która na bieżąco monitoruje sytuacje w Gdańsku, od jakiegoś czasy wygląda dość nietypowo. Wszystko za sprawą zgłoszeń, które sprawiły, że widzimy na mapie trollface.

Gdańska mapa smrodu istnieje już od ośmiu lat. To inicjatywa mieszkańców dzielnic, którzy najbardziej odczuwają smród z wysypiska. Działa w bardzo prostu sposób. Każdy może anonimowo oddać zgłoszenie -  na stroni internetowej. Na taki posmysł wpadł najprawdopodobniej oddany fan trollface'a. 

Śledzący mapę wychwycili, że za sprawą kilkuset punktów dodanych na Kaszubach: pomiędzy miejscowościami Przywidz, Szymbark, Brodnica Górna, Łapalice i Glincz powstał trollface, czyli popularna twarz internetowego trolla.

Kim jest Trollface? 

Charakterystyczną cechą Trollface'a jest wielki, szeroki uśmiech. Twarz jest pokryta wieloma zmarszczkami, a oczy są przymrużone. Ma on także garbaty nos.

Stworzył go pewien użytkownik Deviant Art "Whynne", który użył go po raz pierwszy w komiksie, który pierwotnie miał być ripostą na czyny różnych trolli. Komiks ten został opublikowany 20 września 2008 roku. Whynne przyznał, że Trollface jest słabą przeróbką innej postaci komiksowej. Oczywiście Trollface pobił popularnością swój pierwowzór.

Drake - Hotline Bling - TO JUŻ BYŁO?/SEKRETY UTWORU | ESKA XD - Szach-Mati #32