zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay Zdjęcia poglądowe

Kradzieże

Kradzież biżuterii w Sopocie. Już oficjalnie: były warte ponad milion euro, a sprawę bada prokuratura

Biżuteria została skradziona jednemu z wystawców tegorocznych targów biżuterii Amberif w Gdańsku. To najbardziej prestiżowa impreza w branży jubilerskiej. Klejnoty padły łupem złodzieja, który wybił szybę samochodu zaparkowanego w pobliżu jednej z restauracji w Sopocie.

Amberif 2023

To już kolejna kradzież do jakiej doszło w związku z organizowanymi w Gdańsku targami Amberif 2023. To największa w tej części Europy impreza jubilerska. Wiosenne targi trwały od 22 do 25 marca. Już podczas wystawy, która jest imprezą zamkniętą, a udział można wziąć tylko po odpowiedniej akredytacji skradziono naszyjnik z koralowcem. Pisaliśmy o tym w naszym artykule. Jego wartość to 65 tysięcy złotych. Doniesienia o kolejnej kradzieży to jednak suma ponad miliona euro!

Złodziej biżuterii

Tym razem biżuteria warta milion euro została skradziona jednemu z wystawców tegorocznych targów biżuterii Amberif w Gdańsku. Klejnoty padły łupem złodzieja, który wybił szybę samochodu zaparkowanego w pobliżu jednej z restauracji w Sopocie.

Mowa o biżuterii wartej ponad milion euro, policja nie potwierdza jednak tej kwoty. Do kradzieży miało dojść w Sopocie, poza centrum miasta na parkingu jednej z restauracji, już po zakończeniu trwających w Gdańsku targów biżuterii.

Ukradziono naszyjniki z wystawy biżuterii

Jeden z zagranicznych wystawców zgłosił, że w czasie, gdy jadł kolację w restauracji, ktoś wybił szybę w jego samochodzie i zabrał z niego kilka toreb, w których była biżuteria - m.in. złote naszyjniki wysadzane diamentami i perłami, kolczyki z topazami, szmaragdami i rubinami, wysadzane szafirami, szmaragdami i diamentami pierścienie czy bransolety z rubinami i diamentami. Całość skradzionych precjozów właściciel wycenił na kwotę mniej więcej miliona euro.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, śledztwo zostało wszczęte w środę z art. 279 kk, czyli kradzieży z włamaniem. "Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Pokrzywdzony oszacował straty na milion euro. Na razie wyjaśniamy sprawę. Trwa analiza nagrań z monitoringu. Śledczy biorą pod uwagę wszystkie wersje zdarzenia" - dodała prokurator Wawryniuk.

Biżuteria artystyczna. Jak zrobić broszkę?