Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej w województwie pomorskim. To skutek nocy z silnym wiatrem

i

Autor: pixabay

Wichura

Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej w województwie pomorskim. To skutek nocy z silnym wiatrem

Od wtorkowego wieczoru do środy rano (¾ października) pomorscy strażacy interweniowali 22 razy w związku z silnym wiatrem, usuwając połamane drzewa i gałęzie. Nie mieli zgłoszeń o osobach rannych.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa podał, że do środy do godz. 5:50 strażacy odnotowali 22 interwencje w województwie pomorskim w związku z silnym wiatrem.

W Gdańsku - 5 interwencji, w powiatach puckim i wejherowskim - po 3 interwencje, w Gdyni oraz w powiatach bytowskim, kartuskim i kwidzyńskim - po 2 interwencje, a także w powiatach słupskim, gdańskim i sztumskim - po 1 interwencji.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP przekazał, że zgłoszenia dotyczyły najczęściej połamanych drzew i gałęzi.

We wtorek (3 października) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed silnym wiatrem w woj. pomorskim. Alert drugiego stopnia dla Gdańska, Gdyni, Sopotu, Słupska oraz powiatów lęborskiego, nowodworskiego, puckiego, słupskiego i wejherowskiego obowiązuje do godz. 12 w środę (4 października). Natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatów bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, starogardzkiego, sztumskiego i tczewskiego obowiązywało do godz. 3 w środę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl