Jarosław Kempa zapowiedział start w wyborach na prezydenta Sopotu

i

Autor: Jarosław Kempa Facebook/ canva

Wybory Samorządowe 2024

Jarosław Kempa w wyborach na prezydenta Sopotu. Na co stawia kandydat?

2024-04-05 14:33

Jarosław Kempa z ruchu miejskiego Kocham Sopot kandyduje na prezydenta Sopotu w wyborach, które odbędą się 7 kwietnia. "Chcemy przede wszystkim, aby nasze miasto błyszczało na tle kraju" - podkreślił.

O decyzji dotyczącej startu Jarosława Kempy w przyszłorocznych wyborach samorządowych ruch miejski Kocham Sopot poinformował we wtorek (21 lutego) podczas konferencji prasowej.

Przed nami chyba najciekawsze od dwóch dekad wybory. Jako ruch miejski, niezwiązany z żadną partią polityczną liczymy na to, że będą one szansą na oddanie głosu mieszkańcom

– mówił we wtorek rzecznik prasowy ruchu Kocham Sopot Wojciech Wężyk.

Koniec w wizerunkiem Sopotu jako "imprezowni". Co planuje Jarosław Kempa? 

Wśród najważniejszych kwestii programowych Jarosław Kempa wymienił m.in. potrzebę skończenia z wizerunkiem miasta jako imprezowni, co miałoby się dokonać poprzez wspieranie wydarzeń kulturalnych. Podkreślił również, że Sopot powinien otworzyć się na studentów poprzez stworzenie atmosfery sprzyjającej rozwojowi innowacyjnych pomysłów i start-upów. Ponadto odniósł się do kwestii dotyczącej polityki senioralnej, którą chciałby poszerzyć o takie elementy, jak dostęp do całodobowej apteki na terenie Sopotu.

Jarosław Kempa (ur. 1974) od najmłodszych lat mieszka w Sopocie. Jest adiunktem na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1998 roku jest radnym Miasta Sopotu, a od 2018 roku wiceprzewodniczącym miejskiej rady. W pracy samorządowej pełnił też m.in. funkcję przewodniczącego Komisji Polityki Finansowej i Strategii.

W nadchodzących wyborach na prezydenta Sopotu wystartuje Jarosław Kempa, wiceprzewodniczący Rady Miasta, który reprezentuje ruch miejski "Kocham Sopot", pełniąca funkcję prezydentki Magdalena Czarzyńska-Jachim, która wystartuje z "Koalicji dla Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim" popieranej przez PO, PSL, Lewicę, Razem oraz Nowoczesną, Radny miejski PiS Paweł Petkowski,  Gabriel Oleszek, kapitan i pisarz, który kandyduje z poparciem Mieszkańców dla Sopotu, artystka Maria Lepczak-Wysocka z komitetu W imieniu Sopocian, a także Lechosław Cezary Wojtynowski z KWW "Trzecia Siła", emerytowany oficer Marynarki Wojennej i Straży Granicznej RP. 

GALERIA: Praca rybaków na Półwyspie Helskim

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Top of the Top Sopot Festival 2023