Golec uOrkiestra

i

Autor: Tomek Kaminski

wydarzenia z regionu

Golec uOrkiestra zagrają w Wejherowie. Przed nami Dzień Jakuba 2023

2023-05-26 7:38

Miasto Wejherowo świętuje okrągłą rocznicę urodzin. Z tej okazji zaplanowano Dzień Jakuba. W Wejherowie wystąpi Golec uOrkeistra. Jakie jeszcze przygotowano atrakcje?

380. urodziny Wejherowa

Wejherowo świętuje urodziny 28 maja. Tego dnia w 1643 roku magnat pomorski Jakub Wejher założył osadę Wejherowską. Po 7 latach osada zyskała przywilej miejski. W 2023 roku Wejherowo obchodzi 380. jubileusz istnienia.

Dzień Jakuba 2023 - harmonogram imprezy 

Z okazji urodzin miasto zaplanowało imprezę - Dzień Jakuba. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę (28 maja) o godzinie 14:00. W Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się uroczysta sesja rady miasta.

Następnie o godzinie 16:00 na stadionie WKS Gryf rozegra się mecz jubileuszowy OSP Wejherowo konta Przyjaciele.

Tuż po tym, o godzinie 18:30 nastąpi otwarcie głównej imprezy - Dnia Jakuba na rynku. Tuż po tym zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta.

Kto wystąpi na Dniu Jakuba 2023?

Po godzinie 19:00 na scenie na wejherowskim rynku odbędą się koncerty. O godzinie 19:30 zagra zespół Cheap Tobacco. Skład tworzy muzykę z pogranicza gatunków rock, blues i alternatywy.

Tuż po nich na scenie wkroczy gwiazda wieczoru - Golec uOrkiestra. Koncert rozpocznie się o godzinie 21:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Pasztetowa, ciepły obiad, w tym zupa… Co jeszcze musi być w garderobie Golec uOrkiestra?