Ceny gofrów nad morzem powalają. Czteroosobowa rodzina za taki wypad zapłaci prawie 100 złotych

i

Autor: pixabay/ Anna Gawrońska

Turystyka

Gofry nad morzem znacznie droższe. Czteroosobowa rodzina zapłaci prawie 100 złotych

To nie jest tania przyjemność! Ceny gofrów nad polskim morzem w tym roku wskoczyły na wyższy poziom. A rozpoczęcie sezonu plażowego jeszcze przed nami... Sprawdziliśmy, ile musimy teraz musimy zapłacić.

Nie da się ukryć, że ceny gofrów w tym roku są wyższe niż jeszcze rok temu czy dwa lata temu.

W 2020 i 2021 roku ceny w nadmorskich budkach były na podobnym poziomie. Za suchego gofra bez dodatków trzeba było zapłacić 6 złotych, z cukrem pudrem 6,50 zł, a z bitą śmietaną i owocami sezonowymi 15 złotych.

Wypad na gofry w tym roku znacznie droższy

W tym roku ceny są wyższe, a jeszcze nie rozpoczął się sezon plażowy. Ile teraz kosztują gofry nad morzem? Sprawdziliśmy ceny w budkach przy sopockim Monciaku oraz przy plaży w Gdańsku.

W Gdańsku ceny nie wzrosły tak drastycznie. Za suchego gofra zapłacimy około 7 złotych, z cukrem pudrem – 8 złotych, a z bita śmietaną – 14 złotych.

Przy sopockim molo różnica w cenach jest już bardziej widoczna i może zaskoczyć. Za suchego gofra bez dodatków zapłacimy 9-10 złotych. Tyle też zapłacimy za gofra z cukrem pudrem. Za gofra z bitą śmietaną i świeżymi owocami musimy przeznaczyć aż 22 złote. I to nie jest najdroższa opcja!

Dla przykładu czteroosobowa rodzina, która wybrała się na gofry musi zapłacić 88 złotych. Gdy do tego doliczamy kawę lub herbatę, taki wypad wyniesie nas ponad 100 złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

„Wystawa Van Gogh” w Gdańsku. Przepiękne wydarzenie multisensoryczne